Logo
  • DONALD
  • TORUŃ: AKTYWIŚCI KUPILI 10 NAMIOTÓW TERMOIZOLACYJNYCH, KTÓRE POMOGĄ OSOBOM BEZDOMNYM PRZETRWAĆ ZIMĘ

Toruń: aktywiści kupili 10 namiotów termoizolacyjnych, które pomogą osobom bezdomnym przetrwać zimę

05.09.2022, 14:30
Aktywiści z organizacji Serce Torunia zakupili
10 sztuk namiotów termoizolacyjnych dla osób w kryzysie bezdomności
. Namioty będą rozdawane osobom szczególnie potrzebującym.
Serce Torunia niesie pomoc i wsparcie dla osób w kryzysie bezdomności, w wykluczeniu lub zagrożonych wykluczeniem. Zakupione namioty pomogą potrzebującym znaleźć schronienie w zimie, kiedy temperatura staje się zagrożeniem dla zdrowia i życia.  
"Przywieźliśmy do Torunia 10 sztuk takich pięknych igloo. Mamy je w tymczasowym magazynie. Wkrótce będziemy pracować nad tym, żeby
przed chłodami znalazły się na ulicy
i służyły osobom w kryzysie bezdomności" - napisali na Facebooku:
 
- Ciężko było je dostać, teraz będziemy pracować nad tym, żeby przed chłodami trafiły na ulice - przyznał Michał Piszczek z Serca Torunia.
Aktywista miejski dodał, że myśli nad sposobem, który ułatwi rozdzielenie namiotów między potrzebującymi. Zaznaczył, że igloo są jedynie sposobem, żeby ochronić ich przed zimnem i nie sprawią, że bezdomni nagle znikną z przestrzeni miejskiej. 
- Oczywiście, to musi to być skonsultowane ze strażą miejską, która ma wiedzę na temat tego, gdzie dokładnie przebywają osoby bezdomne - wyjaśnił.
Namioty wykonane są ze specjalnej termoizolacyjnej pianki oraz folii aluminiowej. Po zamknięciu namiotu, ciepło jest w nim zatrzymywane - jak w termosie, do którego wlewa się gorącej kawy. 
- Do minus 15 stopni można w nim spokojnie przebywać. [...] Będzie to coś nowego. Chcemy to sprawdzić, aby wiedzieć, czy w naszym kraju jest możliwość szerokiego zastosowania tego rozwiązania - powiedział.
Zobacz też:

Dokarm kaczkę przez internet

Zobacz, co zrobimy z twoimi pieniędzmi:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA