Logo
  • DONALD
  • PATOYOUTUBER ALEKSANDER JABŁONOWSKI I MARCIN O. ARESZTOWANI NA TRZY MIESIĄCE ZA MARSZ NARODOWCÓW

Patoyoutuber Aleksander Jabłonowski i Marcin O. aresztowani na trzy miesiące za marsz narodowców

17.11.2021, 09:50
11 listopada ulicami
Kalisza przeszedł marsz zorganizowany przez narodowców
. Wznoszono na nim antysemickie hasła, a na Głównym Rynku spalono tekst Statutu Kaliskiego, przywileju tolerancyjnego dla Żydów wydanego przez księcia kaliskiego Bolesława Pobożnego w 1264 r.
Za organizacją marszu stał prawicowy patoyoutuber
Wojciech O. znany jako Aleksander Jabłonowski
oraz jego współpracownik
Marcin O
.
Prezydent Kalisza
złożył zawiadomienie do prokuratury
w sprawie marszu, a policja zatrzymała organizatorów oraz gościa Piotra R.
- W zawiadomieniu jest mowa o możliwości popełnienia przestępstwa dotyczącego propagowania faszyzmu lub innego ustroju totalitarnego oraz napaści z powodu ksenofobii, rasizmu lub nietolerancji religijnej - powiedział rzecznik prasowy Prokuratury okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler.
We wtorek prokurator zadecydował, że konieczne będzie zastosowanie wobec zatrzymanych środków zapobiegawczych. Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim poinformował, że zdecydowano się na
trzy wnioski o areszt
.
- Prokurator uzasadnił wniosek o zastosowanie aresztowania tymczasowego obawą matactwa procesowego ze strony podejrzanych i obawą ukrycia się w celu uniknięcia odpowiedzialności karnej - powiedział Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.
Jeden z podejrzanych miał się częściowo przyznać do postawionych zarzutów. Druga osoba skorzystała z przysługującego prawa do odmowy składania wyjaśnień. Z kolei trzeci mężczyzna nie przyznał się i złożył obszerne wyjaśnienia.
Zobacz też:

Dokarm kaczkę przez internet

Dzięki, że jesteś na Donald.pl. Zobacz nasz manifest na Patronite, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

* Sprawdź nasz kanał na Telegramie - codziennie wysyłamy tu najważniejsze wiadomości: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA