Logo
  • DONALD
  • KOREA PÓŁNOCNA PRZYGOTOWUJE SIĘ NA ZOSTANIE RAJEM TURYSTYCZNYM DLA ROSJAN, TEST JUŻ W MAJU

Korea Północna przygotowuje się na zostanie rajem turystycznym dla Rosjan, test już w maju

13.04.2024, 06:30
fot. Flickr, John Pavelka / Vostok Intur
Rosyjskie biuro podróży zaczęło oferować swoim klientom
wycieczki do Korei Północnej
. Wcześniej w ramach "pilotażu" tego kierunku kilkadziesiąt osób spędziło tam ferie zimowe. To również część długofalowych działań na rzecz promocji koreańskiej turystyki, gdzie dla Rosjan powstają specjalne strefy turystyczne z "pięknymi plażami".
Turystycza współpraca z KRLD to inicjatywa władz Kraju Nadmorskiego, regionu Rosji ze stolicą we Władywostoku. Pierwsi turyści w Rosji polecieli do Korei już w czasie pandemii, w zeszłym roku pierwsza zorganizowana grupa wyruszyła natomiast do Korei na narty. Teraz lokalne biuro podróży
Vostok Intur
oferuje trzy wiosenne turnusy w Korei i już szykuje się na sezon letni.
Na stronie biura można znaleźć dokładny opis oferty. "Majowe wakacje w KRDL" kosztują 750 dolarów. Cena obejmuje m.in. przelot samolotem Władywostok-Pjongjang-Władywostok, zakwaterowanie w czterogwiazdkowym hotelu,, usługi tłumacza, przewodnika i przedstawiciela biura podróży, bilety wstępu do muzeów zgodnie z programem, transport w KRLD, wyżywienie, ubezpieczenie i wizę. 
Wycieczki trwają 5 dni, w programie znajduje się m.in. zwiedzanie Pjongjangu, Kaesongu czy góry Myohyangsan.
Obecnie biuro szykuje już kolejne
programy wycieczek, na lato
i promuje swoją ofertę w lokalnych mediach,
- Już opracowujemy - a raczej już opracowaliśmy - programy na lato wspólnie z naszymi partnerami. Będą to osiem dni, 12 dni, z wizytą na plaży, z relaksem. Teraz jesteśmy w trakcie zatwierdzania terminów - mówiła na antenie OTV Inna Mukhina, szefowa firmy.
- Tamte plaże są przepiękne i ze wspaniałymi punktami widokowymi. Dlatego na pewno zrobimy wakacje na plaży. A morze jest tam ciepłe - mówiła Mukhina. 
Władze Kraju Nadmorskiego mają nadzieję na dalszy
rozwój turystycznej współpracy z Koreą
. Jak tłumaczy szef tamtejszej Agencji Współpracy Międzynarodowej, KRLD obecnie buduje strefę turystyczną Wonsan-Kalma z 4-kilometrową plażą, a także wieloma hotelami, hotelami i sklepami.
- Oczekuje się, że w nadchodzących latach strefa turystyczna zacznie działać i będzie przyjmować rosyjskich turystów - mówi Aleksiej Strariczkow.

Dokarm kaczkę przez internet

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Patronite, także jeżeli nie zamierzasz nic wpłacać. To jest nasz manifest:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA