Logo
  • DONALD
  • POLAK UCIEKAŁ PRZED RATOWNIKAMI W ALPACH, BO NIE MIAŁ UBEZPIECZENIA

Polak uciekał przed ratownikami w Alpach, bo nie miał ubezpieczenia

16.11.2021, 06:30
W niedzielę austriaccy ratownicy górscy podczas wyprawy ratunkowej spotkali się z niecodzienną sytuacją. Ratownicy z gminy Ehrwald, położonej w austriackim Tyrolu wyruszyli na najwyższy szczyt Niemiec -
Zugspitze
, w Alpach Bawarskich, gdzie
dwóch wspinaczy z Polski utknęło w obozie
.
Wspinacze nie mogli wspinać się dalej przez trudne warunki atmosferyczne, ale także przez kontuzję kolana, której nabawił się jeden z nich.
15 ratowników wjechało na szczyt Zugspitze kolejką, a następnie w zawiei śnieżnej zjechało 300 metrów do obozowiska Polaków. Kiedy pojawili się na miejscu zastali jednak tylko jednego z nich. Był to 41-latek, który nabawił się kontuzji kolana.
Drugi Polak pomimo bardzo trudnych warunków atmosferycznych i zmęczenia postanowił
sam zejść z góry
.
Ratownicy natychmiast ruszyli w pogoń za alpinistą z Polski. Kiedy udało im się go dogonić, mężczyzna odmówił współpracy. Stwierdził, że "sam sobie poradzi", a pomoc, która została wezwana, nie dotyczyła jego, lecz kolegi, który miał problemy z kolanem.  
Jak się okazało, przyczyną niechęci do przyjęcia pomocy od ratowników, był
brak ubezpieczenia
. Mężczyzna obawiał się, że za pomoc ratowników będzie musiał zapłacić. Dopiero gdy usłyszał zapewnienie, że mu to nie grozi, dał się sprowadzić ratownikom z góry.
Zobacz też:

Dokarm kaczkę przez internet

Dzięki, że jesteś na Donald.pl. Zobacz nasz manifest na Patronite, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

* Sprawdź nasz kanał na Telegramie - codziennie wysyłamy tu najważniejsze wiadomości: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA