Logo
  • DONALD
  • ANGLICY ZASKOCZENI: ŻADEN ICH KIBIC NIE ZOSTAŁ ARESZTOWANY NA MUNDIALU, PIERWSZY RAZ W HISTORII

Anglicy zaskoczeni: żaden ich kibic nie został aresztowany na mundialu, pierwszy raz w historii

18.12.2022, 09:01
Kibice w Katarze podczas meczu Anglia-Iran, 21.11.2022, fot. East News
Pełne kontrowersji
mistrzostwa świata w Katarze
powoli dobiegają końca. Wczoraj Chorwacja wygrała z zespołem Maroko mecz o trzecie miejsce. Dziś w finale zmierzą się natomiast drużyny Francji i Argentyny. W reprezentacjach, które odpadły z turnieju, zaczął się natomiast etap podsumowań. W wielu krajach toczą się m.in. dyskusje dotyczące ewentualnych zmian w kadrach trenerskich.
Mundial podsumowała już również brytyjska policja, która oficjalnie potwierdziła, że podczas mistrzostw świata w Katarze
nie został aresztowany ani jeden kibic Anglii
. Według komendanta policji Cheshire, który pełni również funkcję szefa UK Football Policing Unit, to pierwsza taka sytuacja w historii. Zatrzymań udało się uniknąć również kibicom Walii. 
- Zachowanie kibiców z Anglii i Walii w Katarze było absolutnie wzorowe. Podczas całego turnieju nie doszło do żadnych aresztowań ani nie zgłoszono żadnych incydentów. W 2018 r. na mistrzostwach świata w Rosji aresztowano trzech angielskich kibiców, ale tym razem mieliśmy dwie drużyny, w tym mecz "derbowy". Obyło się bez incydentów - mówi
Mark Roberts
w rozmowie z The Mirror. 
Pozytywne statystyki są ogromnym zaskoczeniem w kraju. Brytyjskie media przed mundialem
obawiały się bowiem zachowania swoich kibiców w Katarze
, szczególnie w perspektywie obowiązujących tam surowych przepisów. Policja uważa, że zerowy bilans aresztowań to zasługa m.in. 
braku swobodnego dostępu do alkoholu
.
- Brak aresztowań to nie jest coś, z czym spotykaliśmy się wcześniej. Byłoby błędem przypisywanie tego wyłącznie restrykcjom dotyczącym alkoholu w Katarze, ale myślę, że to w pewnym stopniu pomogło - mówi Roberts. 
Szef UK Football Policing Unit podziękował również policjantom, którzy polecieli do Kataru zapewniać bezpieczeństwo angielskim i walijskim kibicom. Mieli oni za zadanie również wyjaśniać nieporozumienia i łagodzić napięcia między kibicami a lokalnymi służbami. 
Choć w Katarze kibicom udało się uniknąć aresztowań, inaczej było na Wyspach. Jak informuje policja, w czasie mundialu doszło do
531 indycentów
związanych z piłką nożną, z czego 150 po przegranym ćwierćfinale. W sumie dokonano 115 aresztowań. 
Anglia odpadła z turnieju w Katarze w ćwierćfinale, przegrywając mecz z Francją. Dla Anglików było to raczej rozczarowanie, ponieważ ich reprezentacja od lat nie sięgnęła po żadne trofeum na najważniejszych turniejach. 
Zobacz też: 
 
 

Dokarm kaczkę przez internet

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Patronite, także jeżeli nie zamierzasz nic wpłacać. To jest nasz manifest:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA