Logo
  • DONALD
  • WYDAŁO SIĘ, ŻE WYWIAD Z PREZESEM KACZYŃSKIM W RMF ZOSTAŁ NAGRANY DZIEŃ WCZEŚNIEJ

Wydało się, że wywiad z prezesem Kaczyńskim w RMF został nagrany dzień wcześniej

28.06.2023, 13:00
fot. Twitter/Gość Krzysztofa Ziemca
W sobotę radio RMF FM wyemitowało
rozmowę Krzysztofa Ziemca z Jarosławem Kaczyńskim
. Zdziwienie wywołał wówczas m.in. fakt, że prezes PiS nie odniósł się do sytuacji w Rosji, gdzie trwał bunt Jewgienija Prigożyna. Okazało się, że rozmowa była nagrana dzień wcześniej, co skrytykowali posłowie opozycji. 
Wywiad wyemitowano o 8:30, kilkadziesiąt minut wcześniej Krzysztof Ziemiec opublikował na Twitterze filmik, na którym informował, że rozmowa z Kaczyńskim odbywa się w Kancelarii Premiera. Prezesa PiS pytał m.in. o kwestię relokacji migrantów i zmiany w rządzie Mateusza Morawieckiego. 
W czasie emisji rozmowy na Twitterze pojawiły się komentarze wyrażające
zdziwienie, że Kaczyński nie odnosi się do sytuacji w Rosji
, gdzie trwał "rajd na Moskwę" Jewgienija Prigożyna. Tego dnia był to główny temat w mediach. Pojawiły się sugestie, że wywiad został nagrany wcześniej, choć na antenie nie padła taka informacja. Zwracano uwagę, że Ziemiec sugerował, że rozmowa jest na żywo, np. pytaniem "Co usłyszymy w Bogatyni, bo to już za kilka godzin, będą nowe propozycje dla wyborców?". 
Podczas sobotniego spotkania z wyborcami we Wrocławiu
Donald Tusk
skrytykował Jarosława Kaczyńskiego, że interesuje się tylko wyborami i nie komentuje tego, co dzieje się za wschodnią granicą. Choć nawiązał do wywiadu w RMF, nazwa stacji nie padła. Sekretarz generalny PO 
Marcin Kierwiński
, który we wtorek był gościem Radia Zet stwierdził natomiast, że "rano, gdy Kaczyński był w radiu, powinien odnieść się do tego, co dzieje się w Rosji". Wówczas redaktor Bogdan Rymanowski zwrócił uwagę, że wywiad był nagrany w piątek wieczorem. Zdaniem Kierwińskiego, to nic nie zmienia, bo już w piątek po południu sytuacja w Rosji była bardzo niepewna.
Wypowiedź Kierwińskiego skomentował
rzecznik PiS Rafał Bochenek
"Wywiad PJK dla RMF został nagrany dzień wcześniej wieczorem, przed wydarzeniami w Rosji, o czym już informowaliśmy. Za to Wy zajmowaliście się sianiem paniki i opowiadaniem o wojnie domowej w Rosji. Chłopoki w krótkich spodenkach" - napisał. 
Do sprawy odniósł się też
Jan Grabiec, rzecznik PO
.
"PiS ujawnił, że wywiad RMF FM z Jarosławem Kaczyńskim nagrany był dzień przed emisją.
Czy stacja przeprosi za wprowadzanie słuchaczy w błąd?
".
Rzecznik Grupy RMF FM w rozmowie z Wirtualnymi Mediami potwierdza, że rozmowa została nagrana wcześniej.
-
Nie ukrywaliśmy przed słuchaczami, że wywiad był nagrany
. Został zarejestrowany dzień przed emisją. Był to dogodny termin zarówno dla naszego gościa, jak i dziennikarza. Zależało nam, by rozmowa się odbyła, m.in. z powodu ostatnich ważnych wydarzeń w polskiej polityce - mówi
Krzysztof Głowiński
Jak dodaje, praktyka spotkania z gościem poza siedzibą radia nie jest niestandardowa. Wirtualne Media zauważają bowiem, że w zeszłych latach, gdy Kaczyński rozmawiał z Ziemcem, miało to miejsce w siedzibie stacji. 
- Dla słuchaczy nie ma większego znaczenia, gdzie przeprowadzana jest rozmowa - mówi rzecznik Grupy RMF. 

Dokarm kaczkę przez internet

Zobacz, co zrobimy z twoimi pieniędzmi:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA