Logo
  • DONALD
  • DONALD TRUMP ZOSTAŁ SKAZANY NA ZAPŁACENIE KARY 350 MLN $

Donald Trump został skazany na zapłacenie kary 350 mln $

17.02.2024, 09:30
fot. East News
W piątek Sąd Najwyższy w Nowym Jorku orzekł że Donald Trump musi zapłacić
354,9 miliona dolarów kary
za zawyżenie swojego majątku, żeby wprowadzić pożyczkodawców w błąd. Ponadto nałożył na niego trzyletni zakaz pełnienia funkcji kierowniczych w korporacjach działających na terenie stanu.
Były prezydent miał
zawyżać swój majątek
netto o o 3,6 miliarda dolarów rocznie przez 10 lat. W ten sposób chciał uzyskać lepsze warunki pożyczki. Sędzia Arthur Engoron ukarał również dwóch synów biznesmena, Dona Juniora i Erica, którzy będą musieli zapłacić po 4 miliony dolarów kary. 
Engoron podkreślił, że oskarżeni "nie potrafią przyznać się do błędu, jaki popełniły", a ich "całkowity brak skruchy i wyrzutów sumienia graniczy z patologią".
Prawniczka Donalda Trumpa Alina Habba nie może pogodzić się z decyzją sądu i już zapowiedziała złożenie apelacji. Napisała na X/Twitterze, że piątkowy werdykt jest "kulminacją wieloletniego, podsycanego politycznie polowania na czarownice, którego celem było pokonanie Donalda Trumpa".
"Niezliczone godziny zeznań dowiodły, że
nie było żadnego wykroczenia
, żadnego przestępstwa i żadnej ofiary" - zapewniła.
Stwierdziła, że decyzja sądu jest sygnałem dla mieszkańców, że Nowy Jork "nie jest już otwarty dla biznesu".
 
Wobec Trumpa toczą się obecnie cztery postępowania. W styczniu federalna ława przysięgłych ukarała Donalda Trumpa decydując, że musi zapłacić 83,3 miliona dolarów pisarce E. Jean Carroll, którą miał zgwałcić w garderobie domu towarowego Bergdorf Goodman w 1995 roku.

Dokarm kaczkę przez internet

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Patronite, także jeżeli nie zamierzasz nic wpłacać. To jest nasz manifest:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »

Źródła:

2. Alina Habba on Twitter: "This verdict is a manifest injustice - plain and simple. It is the culmination of a multi-year, politically fueled witch hunt that was designed to "take down Donald Trump," before Letitia James ever stepped foot into the Attorney General's office. Countless hours of testimony... / Twitter"https://x.com/AlinaHabba/status/1758590976786858008?s=20
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA