Logo
  • DONALD
  • HOŁOWNIA ZAPOWIADA POWSTANIE RUCHU POLSKA 2050 I MÓWI, ŻE W II TURZE ZAGŁOSUJE "PRZECIWKO DUDZIE"

Hołownia zapowiada powstanie ruchu Polska 2050 i mówi, że w II turze zagłosuje "przeciwko Dudzie"

01.07.2020, 07:20
Szymon Hołownia
w I turze wyborów prezydenckich uzyskał trzeci wynik, otrzymując
13,87 procent głosów wyborców
.
Wczoraj Hołownia zorganizował konferencję prasową podczas, której ogłosił
stworzenie ruchu
pod nazwę
Polska 2050.
- Z tego wspaniałego poruszenia, które złożyło się na tę kampanię powstanie teraz ruch społeczny, ruch obywatelski, który przyjmie formę stowarzyszenia i nazwę "Polska 2050".
Stoi za mną 2,6 mln Polaków. 
Część z nich bierze udział w ruchu, który tę kampanię zbudował. To samorządowcy, aktywiści. Z wielu miejsc dostajemy sygnały, że ich liczba rośnie. Że dołączają się do nas - powiedział. 
- Potrzebujemy świeżej krwi, obywatelskiej działalności. Uśmiechu i nadziei.
Zbudowaliśmy Polskę solidarną. Teraz będziemy to pomnażać
. Mam nadzieję, że każde z naszych biur stanie się ambasadą Polski. Że będzie obywatelskim hotspotem. Przyjmiemy wszystkich, którzy chcą zmiany - zadeklarował.
Dziennikarze zapytali, czy wraz ze stowarzyszeniem Hołownia weźmie udział w wyborach parlamentarnych:
- Jeżeli będą za trzy lata, to w nich wystąpimy, jeżeli będą za pół roku, to w nich wystąpimy, jeżeli będą za 10 lat to też w nich wystąpimy. Chciałbym, żeby to było jasne, że to nie będzie tak, że
Polska 2050 nagle staje się partią polityczną
, jakaś część tego ruchu, w sytuacji, w której będzie to niezbędne i potrzebne być może stanie się partią polityczną, natomiast ta część ekspercka, ta część działalności społecznej - one nigdy nie będą partią polityczną, bo mamy różnych Polaków, a ja chcę być szefem ruchu, który, o ile ludzie będą chcieli, zgrupuje różnych Polaków - powiedział Hołownia.
Były prezenter TVN został także zapytany o to, czy w II turze poprze Rafała Trzaskowskiego. Wprost nie udzielił poparcia dla kandydata KO, jednak zapowiedział, że zagłosuje przeciwko Andrzejowi Dudzie:
- Tak się złożyło, że nie mam swojego kandydata, ale na wybory pójdę i oddam głos. Ten głos oddam, jak już wielokrotnie miałem to w polskich warunkach przywilej robić nie za czymś, a przeciwko czemuś.
Oddam ten głos przeciwko wizji prezydentury i wizji Polski, którą prezentował przez ostatnich pięć lat Andrzej Duda
i jego partia Prawo i Sprawiedliwość - powiedział Hołownia.
Zapowiedział także, że przygotował
"czteropunktowe minimum bezpartyjnej prezydentury"
, które zamierza przedstawić
Rafałowi Trzaskowskiemu
:
- Po pierwsze, trzy weta: weto demokratyczne, weto zielone, weto samorządowe
 
- wymieniał Hołownia. Drugim warunkiem jest zatrudnienie w Kancelarii Prezydenckiej na ważnych stanowiskach czterech pracowników spoza partii politycznych. Trzecim warunkiem jest wniosek do NIK o kontrolę legalności, gospodarności w spółkach - mówił.
Ostatnim punktem miałoby być powołanie rady samorządowej, które będzie doradzało prezydentowi, "by samorząd miał reprezentację". 

Hej, jesteś na Donald.pl

Jesteśmy niezależnym portalem, który sprawdza informacje i podaje ich źródła. Piszemy o ciekawych i ważnych wydarzeniach, o ludziach i o popkulturze. Walczymy o więcej dystansu i zdrowego rozsądku w polskich mediach.

 

Chcesz nam pomóc zmieniać polskie media? Przeczytaj nasz manifest na Patronite: https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA