Logo
  • DONALD
  • KACZYŃSKI NA KONWENCJI DUDY: TO KANDYDAT MARZEŃ, RZADKO SIĘ ZDARZA, ŻEBY JEDEN CZŁOWIEK MIAŁ TYLE ATUTÓW

Kaczyński na konwencji Dudy: to kandydat marzeń, rzadko się zdarza, żeby jeden człowiek miał tyle atutów

15.02.2020, 17:54
Dziś w Warszawie odbyła się konwencja
Andrzeja Dudy
oficjalnie inaugurująca jego kampanię wyborczą. Obecny na niej J
arosław Kaczyński
potwierdził, że urzędujący prezydent otrzymał poparcie komitetu politycznego PiS. 
- Myślę, że nikt przed przyjściem tutaj nie miał, co do tego wątpliwości. Są trzy przesłanki. Pierwsza odnosi się do tego momentu, kiedy w 2015 roku został prezydentem, druga odnosi się do sprawowania tej niezwykle ważnej w Polsce funkcji w tym trudnym czasie, a trzecia odnosi się do tego, co możemy przewidzieć w drugiej kadencji - mówił prezes PiS. 
- Jakbyśmy mieli marzyć o kandydacie, to miałby takie cechy, jak Andrzej Duda. Ale nie musimy marzyć. Bo mamy Andrzeja Dudę.
Mamy kandydata marzeń.
Ma też inne zalety. Żonę, która tutaj... Córkę, mimo jego młodego wieku już dorosła! Ma parę profesorską rodziców - kontynuował. 
-
Rzadko się zdarza, aby jeden człowiek miał aż tyle atutów.
I to jest dobra wiadomość dla nas wszystkich ale także dla tych milionów Polaków, którzy chcą, aby Polska była sprawiedliwa, silna, licząca się w Europie i niepodległa.
Podczas konwencji przemawiał też
Mateusz Morawiecki
-
Andrzej Duda był tą iskrą, która rozbudziła ogień.
Andrzej Duda spowodował, że dzisiaj życie polskich rodzin jest znacznie godniejsze. Doskonale wie, że przed nami jeszcze długa droga, że mamy ambitne cele. Ale on ma do tego siłę woli, odwagę, determinację i z nim razem przebudujemy Polskę, w szczęśliwe, dumne państwo - mówił premier. 
Sam Duda apelował, aby
"prowadzić politykę tak, aby każdy czuł się uszanowany"
.
- Proszę was. Jest konieczne to, abyśmy starali się prowadzić politykę w sposób taki, aby każdy czuł się uszanowany. Spór polityczny jest zawsze, to jest idea demokracji. Ale moi kochani, przecież wszyscy stajemy i śpiewamy „Jeszcze Polska nie zginęła kiedy my żyjemy” – my, nie ja, my - przekonywał. 

Hej, jesteś na Donald.pl

Jesteśmy niezależnym portalem, który sprawdza informacje i podaje ich źródła. Piszemy o ciekawych i ważnych wydarzeniach, o ludziach i o popkulturze. Promujemy też Wasze materiały: donald.pl/sortownia.

Podsumowanie najważniejszych informacji dnia wysyłamy codziennie na Telegramie. Wystarczy zainstalować aplikację Telegram i kliknąć tu: https://t.me/donaldplnews

Instagram: https://www.instagram.com/donald.pl

Sprawdź naszą stronę główną:

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA