Logo
  • DONALD
  • SIERADZ: PREZYDENT, KTÓRY POTRĄCIŁ KOBIETĘ I ODJECHAŁ NIE PODA SIĘ DO DYMISJI. "NIE CHCĘ, ŻEBY WYGLĄDAŁO, JAKBYM UCIEKAŁ"

Sieradz: prezydent, który potrącił kobietę i odjechał nie poda się do dymisji. "Nie chcę, żeby wyglądało, jakbym uciekał"

01.07.2019, 16:40
W ubiegłym tygodniu media obiegła informacja, że
 24 marca prezydent Sieradza Paweł Osiewała potrącił 79-letnią kobietę na parkingu przed centrum handlowym i odjechał bez udzielania jej pomocy.
Pani Anna po potrąceniu podniosła się i poszła do kościoła a następnie do domu, gdzie uskarżała się na ból nogi. Powiedziała o tym córce, która zawiadomiła policję. 
Prezydent tłumaczy się, że
o potrąceniu dowiedział się dopiero od policji.
Została mu wymierzona
kara w wysokości 300 złotych. 
W sieci pojawiło się też nagranie, na którym widać moment potrącenia:
Sprawę nagłośnili rolnicy z Michałem Kołodziejczakiem ze Stowarzyszenia Agrounia, którzy okleili samochód prezydenta Sieradza kilkuset metrami folii spożywczej.
Pisaliśmy o tym tutaj:
Dziś prezydent Sieradza wygłosił przed mediami oświadczenie, po którym dziennikarze nie mieli możliwości zadawania pytań:
- Rozumiem złość tych, którzy wyraźnie to komunikują. Patrząc na upublicznione nagranie, zadaję sobie pytanie: jak mogłem nie zauważyć tej pani?
Pokonuję tę drogę wiele razy w ciągu dnia i to właśnie mnie zgubiło. Błąd Pawła Osiewały nie może zniweczyć pięciu lat pracy prezydenta Pawła Osiewały.
Nie dam się wciągnąć w polityczną nagonkę i
nie podam się do dymisji. Właśnie wtedy każdy z was miałby prawo powiedzieć: uciekł. Ja nie uciekam.
Zamierzam dokończyć projekty, które zaczęliśmy w mieście - powiedział prezydent w oświadczeniu.
Jego
dymisji żądają radni z Koalicji Obywatelskiej:
"Jako radni Klubu Koalicji Obywatelskiej utraciliśmy jakiekolwiek zaufanie do Pawła Osiewały, a w takich warunkach bardzo trudno o współpracę. Dlatego, dla dobra naszego Miasta, wzywamy Prezydenta Sieradza - Pawła Osiewałę - do jak najszybszego opuszczenia swojego urzędu" - napisali w oświadczeniu radni z opozycji.
Grzegorz Delida, radny Komitetu Prezydenckiego, stwierdził zaś: "Ustąpienie prezydenta byłoby przedwczesne. Nie znane są wszystkie okoliczności sprawy, czekamy też na sesję rady".

Donald.pl na Patronite

Zacznijmy od tego, że czy chcesz, czy nie, dokładasz się do TVP, jak my wszyscy. To już całkiem niezły powód, żeby dla równowagi dać nam dyszkę.

Dowiedz się więcej: https://patronite.pl/donaldpl

 

Więcej memów i Storieshttps://www.instagram.com/donald.pl

A to nasza grupa na Telegramie - kliknij, żeby dostawać podsumowania dnia na telefon: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA