Logo
  • DONALD
  • OSTROŻNIE Z APLIKACJĄ "POSTARZAJĄCĄ", FACEAPP TRAKTUJE PRYWATNOŚĆ UŻYTKOWNIKÓW DOŚĆ SWOBODNIE

Ostrożnie z aplikacją "postarzającą", FaceApp traktuje prywatność użytkowników dość swobodnie

17.07.2019, 08:38
Hitem ostatnich dni są w sieci zdjęcia z
"postarzającej" aplikacji FaceApp
, obecnie najpopularniejszej w AppStore. Użytkownicy Twittera i Instagrama masowo wrzucają wizualizacje siebie za kilka lub kilkadziesiąt lat. 
Aplikacja, stworzona przez zespół rosyjskich deweloperów, pierwszą falę popularności przeżywała już dwa lata temu. Jest darmowa przez pierwsze trzy dni. Branżowe media zaczynają jednak
przestrzegać przed jej używaniem
. Jak się okazuje,
dość swobodnie traktuje ona prywatność użytkowników
Jak pisze TechCrunch,
niejasna jest polityka prywatności aplikacji
. FaceApp domyślnie zbiera i zachowuje wszystkie zdjęcia, zarówno te, które się do niej wgrywa, jak i te, które generuje. Nie przetwarza ich bowiem w urządzeniu, a w chmurze. 
Wszystkie techniczne szczegóły opisano w
artykule TechCrunch
Jak piszą eksperci, aplikacja domyślnie może też przesyłać inne zdjęcia znajdujące się w pamięci telefonu. Aby bezpiecznie korzystać z FaceApp, należy zablokować dostęp aplikacji do galerii zdjęć. 

Hej, jesteś na Donald.pl

Jesteśmy niezależnym portalem, który sprawdza informacje i podaje ich źródła. Piszemy o ciekawych i ważnych wydarzeniach, o ludziach i o popkulturze. Promujemy też Wasze materiały: donald.pl/sortownia.

Podsumowanie najważniejszych informacji dnia wysyłamy codziennie na Telegramie. Wystarczy zainstalować aplikację Telegram i kliknąć tu: https://t.me/donaldplnews

Instagram: https://www.instagram.com/donald.pl

Sprawdź naszą stronę główną:

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA