Logo
  • DONALD
  • USA: OKAZAŁO SIĘ, ŻE NOWA GWIAZDA REPUBLIKANÓW, SANTOS, ZMYŚLIŁ SWÓJ ŻYCIORYS I TO, ŻE MA ŻYDOWSKIE KORZENIE

USA: okazało się, że nowa gwiazda republikanów, Santos, zmyślił swój życiorys i to, że ma żydowskie korzenie

29.12.2022, 14:10
fot. East News
Nowowybrany do amerykańskiego Kongresu
republikanin George Santos
przyznał się do
kłamstw zawartych w swoim życiorysie
. Już wcześniej w mediach pojawiały się spekulacje, że nowy kongresem mógł sfałszować swoje CV.
We wtorek w dwóch oddzielnych rozmowach z radiem WABC i dziennikiem New York Post wyznał publicznie, że sfabrykował niektóre fragmenty swojego życiorysu, m.in. te dotyczące swojej edukacji i zatrudnienia.
-
Nie jestem przestępcą
. Ani tutaj, ani za granicą, w świetle żadnej jurysdykcji na świecie nigdy nie popełniłem żadnego przestępstwa. (…) Nie jestem przestępcą, który oszukałby cały kraj, wymyślił tę fikcyjną postać i kandydował do Kongresu. Jestem tu od dawna, to znaczy, że wielu ludzi mnie zna. Wiedzą, kim jestem. Robili ze mną interesy - powiedział Santos w WABC.
Polityk stwierdził też, że nie czuje się winny, ponieważ wiele osób przejaskrawia swoje życiorysy. Jednym z kłamstw George’a Santosa był informacje, że
pracował
bezpośrednio dla firm finansowych
Citigroup i Goldman Sachs
. Jak wyjaśnił, pracę dla nich wykonywała jego firma.
Co ciekawe, wyznał też, że
nie ukończył żadnej uczelni wyższej
, choć wcześniej twierdził, że zdobył tytuły naukowe w Baruch College i New York University:
- Nie ukończyłem żadnej uczelni wyższej. Jest mi wstyd, przepraszam, że ubarwiłem swój życiorys. (…) Robimy w życiu głupie rzeczy. Jeżeli kogoś zawiodłem upiększaniem swojego CV, przepraszam - powiedział.
CNN twierdziło również, że sprzeczne z danymi z drzew genealogicznych były twierdzenia kongresmena, że jego dziadkowie "przeżyli Holokaust" jako ukraińscy żydowscy uchodźcy z Belgii, którzy zmienili nazwisko. W tym kontekście CNN przypomniała także, że amerykański polityk jeszcze pod koniec listopada mówił, że jest
"bardzo dumny" ze swego "żydowskiego dziedzictwa".
Zapytany o to przez New York Post stwierdził, że "nigdy nie twierdził, że jestem Żydem":
- Jestem katolikiem. Powiedziałem, że "jestem Żydem", ponieważ dowiedziałem się, że moja rodzina ze strony matki ma żydowskie korzenie - mówił.
W wyborach do Kongresu Santos pokonał demokratę Roberta Zimmermana. Polityk startował już w wyborach do izby w 2020 roku. Wówczas przegrał jednak z demokratą Thomasem Suozzim.
Już wiadomo, że
prokuratura okręgowa hrabstwa Nassau
w stanie Nowy Jork wszczęła w środę
dochodzenie
w sprawie republikańskiego kongresmena-elekta George Santosa:
- Liczne fabrykacje i niespójności związane z kongresmanem-elektem Santosem są po prostu zdumiewające - powiedziała prokurator okręgowy hrabstwa Nassau Anne Donnelly.
- Mieszkańcy hrabstwa Nassau i innych części trzeciego okręgu muszą mieć uczciwego i odpowiedzialnego przedstawiciela w Kongresie. Nikt nie stoi ponad prawem i jeśli w tym okręgu popełniono przestępstwo, będziemy je ścigać - dodała.
Zobacz też:

Dokarm kaczkę przez internet

Dzięki, że jesteś na Donald.pl. Zobacz nasz manifest na Patronite, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

* Sprawdź nasz kanał na Telegramie - codziennie wysyłamy tu najważniejsze wiadomości: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA