Logo
  • DONALD
  • JAKI MÓWI, ŻE NIE ROZWALA ZJEDNOCZONEJ PRAWICY, A JEDYNIE WZMACNIA OBÓZ

Jaki mówi, że nie rozwala Zjednoczonej Prawicy, a jedynie wzmacnia obóz

25.03.2024, 09:50
Dziś gościem Roberta Mazurka na antenie RMF FM był
Patryk Jaki.
Dziennikarz zapytał jednego z liderów Suwerennej Polski o to jak odbierać jego krytykę wobec Prawa i Sprawiedliwości, obozu Mateusza Morawieckiego i Andrzeja Dudy.
Jaki stwierdził, że on nie próbuje rozwalić obozu Zjednoczonej Prawicy a jedynie go
"wzmacnia"
. Dodał, że w tym wszystkim chodzi o Polskę:
-
Tu nie chodzi o mnie, Morawieckiego czy Dudę. Chodzi o coś ważniejszego - o Polskę
. Chodzi o to, czy decyzje związane z podpisywaniem tzw. Fit for 55, czy uzależnienia wypłat środków dla Polski od kryterium "leworządności", kiedy mówiło się, że Polska nie może mieć takiego systemu jak inne państwa, bo ma gorszą kulturę, czy to było dobre, czy złe. Ja uważam, że złe - stwierdził Patryk Jaki w Porannej rozmowie w RMF FM.
Polityk odniósł się także do słów Michała Dworczyka, który stwierdził, że podejście Suwerennej Polski do Prawa i Sprawiedliwości jest "pasożytnicze". Jaki zaprzeczył temu:
- To w ogóle nieprawda. Ja sądzę, że
jesteśmy tą częścią obozu, która w polityce europejskiej dodaje wszystkim wiarygodności.
My nie krytykujemy PiS-u. (...) To samo, co ja mówię jeżeli chodzi o politykę europejską, mówiło wielu polityków PiS-u z (Jackiem) Saryuszem-Wolski na czele - powiedział.
- Ja mogę się zrewanżować Michałowi Dworczykowi. (...) Uważam, że jest niezwykle kompetentnym politykiem i ważnym dla naszego obozu. Był świetnym ministrem. Tutaj powinniśmy zakończyć i skoncentrować się na zwycięstwie - dodał.
Jaki powiedział także, że chce startować do PE z list Zjednoczonej Prawicy. Dodał, że Polska powinna być w UE:
- Powinniśmy walczyć o nią. Jest szansa, że w tych wyborach do Parlamentu Europejskiego wiele się zmieni. Widać, że te zielone frakcje tracą poparcie, dlatego pamiętajmy, że Polska jest bardzo ważną częścią Europy - i historycznie i faktycznie - zaznaczył.
- Są obszary, gdzie Unia Europejska jest dalej szansą, np. w obszarze jednolitego rynku. Cała reszta, np. Zielony Ład (...), to absurd w imię zielonej ideologii - dodał.
Zobacz też:

Hej, przypominamy tylko:

1. Szanujemy nawet ostrą dyskusję i wolność słowa, ale nie agresję. Przemocowe treści będą usuwane.

2. W komentarzach można swobodnie używać embedów z mediów społecznościowych.

3. Polecamy założenie konta, dzięki temu możesz zobaczyć wszystkie swoje dyskusje w jednym miejscu i dodać coś (👉 Sortownia), co trafi na stronę główną.

4. Jeżeli chcesz Donalda bez reklam, dołącz do naszych patronów: https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA