Logo
  • DONALD
  • TELEWIZJA POLSKA ZBUDUJE NOWĄ SIEDZIBĘ DLA TVP INFO

Telewizja Polska zbuduje nową siedzibę dla TVP Info

30.08.2021, 07:50
Serwis Wirtualne Media informuje, że
Telewizja Polska
rozpoczęła
postępowanie w sprawie wybudowania nowej siedziby Telewizyjnej Agencji Informacyjnej
. Miałaby ona stanąć obok siedziby Telewizji Polskiej.
"Zamówienie dotyczy wybudowania zespołu budynków kanałów informacyjnych telewizji wraz z usługami, garażem podziemnym, infrastrukturą towarzyszącą oraz zagospodarowaniem terenu, na terenie Zakładu Głównego Telewizji Polskiej S.A. przy ul. J.P. Woronicza w Warszawie" - podają Wirtualne Media.
Jak podaje serwis, nowa siedziba TAI będzie składała się z
dwóch budynków
. Jeden z nich będzie miał
dwupoziomowy garaż podziemny oraz pięć kondygnacji naziemnych
.
Na parterze znajdą się dwa studia telewizyjne z pomieszczeniami towarzyszącymi oraz pomieszczenia biurowe i socjalne. Na pierwszym piętrze zaplanowano stworzenie m.in.  studia TVP Sport, na drugim piętrze - pomieszczenia redakcyjne i montażowe, na trzecim zaś dwa studia telewizyjne na potrzeby TVP3. Z kolei na czwartym piętrze znajdą się pokoje biurowe, redakcyjne oraz sale konferencyjne.


Jeśli chodzi o
drugi budynek, to ma mieć on 10 kondygnacji.
Na dziewiątym piętrze ma działać studio panoramiczne z reżyserką i pomieszczeniami zapleczowymi.
"Kształt budynków wpisuje się w przestrzeń ograniczoną z jednej strony istniejącymi budynkami D i F, z drugiej strony istniejącymi szpalerami drzew wzdłuż linii rozgraniczającej ul. Woronicza. W części centralnej, zgodnie z zapisami zawartymi w MPZP, występuje dominanta wysokościowa (10 kondygnacji) porządkująca widok perspektywiczny. Zaprojektowano trzy główne wątki elewacji, wspólne dla obu nowoprojektowanych budynków, dwa z nich (z wertykalnym podziałem) nawiązują poprzez czytelny rytm do istniejących w najbliższym sąsiedztwie budynków D, F i B, natomiast trzeci: duże panoramiczne przeszklenia - umożliwia wytworzenie interesujących interakcji w publicznej przestrzeni ulicy Woronicza oraz "ożywia" elewację północną budynku nr 1, otwierając go na publiczną strefę ul. Woronicza" - napisano w projekcie.
Jak podaje serwis, o zlecenie będą mogły się starać firmy, które w ostatnich 10 lat zrealizowały przynajmniej dwie budowy obiektu kubaturowego z garażem podziemnym za 75 mln zł brutto każdy. Firmy te muszą także zatrudniać kierownika budowy z takim doświadczeniem. Według podanych informacji oferty będzie można składać do 27 października.
Podczas rozpatrywania ofert
97 procent wagi będzie stanowić cena brutto, a 3 proc. - okres zapewnianej gwarancji jakości
na urządzenia elektryczne i elektroenergetyczne


Obecnie główna siedziba Telewizyjnej Agencji Informacyjnej mieści się w budynku przy placu Powstańców w ścisłym centrum Warszawy.
Zobacz też:

Dokarm kaczkę przez internet

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Patronite, także jeżeli nie zamierzasz nic wpłacać. To jest nasz manifest:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA