Logo
  • DONALD
  • COŚ POSZŁO NIE TAK I INTERNETOWA TVP ZNÓW PADŁA PODCZAS MECZU POLAKÓW 

Coś poszło nie tak i internetowa TVP znów padła podczas meczu Polaków 

22.06.2024, 06:30
fot. East News / TVP / X @tvp_info
W piątek wieczorem Polska zmierzyła się z Austrią w drugiej rundzie grupowych
rozgrywek Euro 2024
. Podobnie jak podczas pierwszego spotkania polskiej reprezentacji, widzowie, którzy chcieli zobaczyć mecz online, mieli spore problemy. Działać przestała zarówno strona TVP, jak i aplikacja TVP VOD. Stacja ponownie tłumaczy się "atakami hakerskimi".
Tuż po rozpoczęciu meczu widzowie oglądający mecz w internecie zaczęli mieć problemy z transmisją.
Taka sama sytuacja miała miejsce podczas niedzielnego spotkania z Holandią.
W przerwie spotkania TVP zamieściła
wyjaśnienia
"Przepraszamy za kłopoty techniczne związane z przekazem meczu Polska-Austria w internecie. Obecnie intensywnie pracujemy nad stabilnością transmisji. Ze wstępnych ustaleń wynika, że po raz kolejny infrastruktura stron internetowych TVP została poddana atakowi
DDoS
. Dla zapewnienia nieprzerwanego dostępu do transmisji Telewizja Polska uruchomia alternatywną stronę http://mecz.tvp.pl, na której bez zakłóceń można oglądać pojedynek Polska-Austria" - napisano w komunikacie na Twitterze.
Z komentarzy wynika jednak, że strona mecz.tvp.pl również nie działała prawidłowo.
Wkrótce TVP opublikowała
dłuższy komunikat
.
"Celem dzisiejszego ataku typu DDoS (Distributed Denial of Service) było przeciążenie serwerów Telewizji Polskiej i doprowadzenie do poważnych zakłóceń lub całkowitego uniemożliwienia odbioru transmisji online meczu z Austrią, zarówno na stronach internetowych, jak i w aplikacjach mobilnych TVP. Nadawca szybko zneutralizował zagrożenie i przywrócił prawidłowe działanie swoich usług. Zastosowano zaawansowane procedury ochrony w dziedzinie cyberbezpieczeństwa oraz mechanizmy równoważenia obciążenia serwerów ruchem i dynamicznego skalowania zasobów systemowych" - napisano.
"Telewizja Polska notorycznie odnotowuje
próby ataków hakerskich
, dlatego firmowi eksperci odpowiedzialni za utrzymanie usług internetowych są postawieni w stan najwyższej gotowości i współpracują z kluczowymi dostawcami internetu. Ostatnio do tak dużego ataku DDoS na serwery TVP doszło w czwartek, 20 czerwca br., a do poprzedniego kilka dni wcześniej, w trakcie meczu Polska - Holandia, również rozgrywanego w ramach Euro 2024. Oba ataki szybko udało się odeprzeć. Telewizję Polską w analizie zdarzenia wspierają eksperci z NASK. Ze względów bezpieczeństwa TVP nie ujawnia więcej szczegółów na temat ostatnich ataków".
Polska przegrała z Austrią 1 do 3. W kolejnym meczu naszej grupy Holandia zremisowała z Francją 0 do 0, co oznacza, że
Polska jest pierwszą reprezentacją, która odpada z Euro 2024. 

Hej, przypominamy tylko:

1. Szanujemy nawet ostrą dyskusję i wolność słowa, ale nie agresję. Przemocowe treści będą usuwane.

2. W komentarzach można swobodnie używać embedów z mediów społecznościowych.

3. Polecamy założenie konta, dzięki temu możesz zobaczyć wszystkie swoje dyskusje w jednym miejscu i dodać coś (👉 Sortownia), co trafi na stronę główną.

4. Jeżeli chcesz Donalda bez reklam, dołącz do naszych patronów: https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA