Logo
  • DONALD
  • PODKARPACIE: ŻOŁNIERZE-TERYTORIALSI BĘDĄ MOGLI SOBIE POSTRZELAĆ Z PRAWDZIWEGO MOŹDZIERZA

Podkarpacie: żołnierze-terytorialsi będą mogli sobie postrzelać z prawdziwego moździerza

09.06.2020, 11:25
W najbliższą
środę podkarpaccy żołnierze Obrony Terytorialnej
, jako pierwsi spośród żołnierzy z brygad OT w Polsce wykonają
strzelanie z lekkiego moździerza piechoty LMP-2017
.
Żołnierze niżańskiego batalionu wchodzącego w skład
3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej
strzelanie odbędą na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie. Pojawią się na nim także twórcy broni, przedstawiciele Zakładów Mechanicznych Tarnów.
Podkarpacka Brygada OT lekkie moździerze piechoty LMP-2017 otrzymała jako pierwsza z jednostek początkowego etapu formowania Wojsk Obrony Terytorialnej. 
-
Cieszę się, że moja brygada znalazła się pośród tych, które otrzymały pierwsze egzemplarze lekkich moździerzy piechoty LMP-2017
wyprodukowanych w Zakładach Mechanicznych Tarnów należących do Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Broń ta jest jednym z kluczowych ogniw systemu wsparcia ogniowego. Moździerze mają jedną zasadniczą cechę, która wyróżnia je spośród innych środków wsparcia ogniowego w pododdziałach brygady. Tą
cechą jest możliwość prowadzenia ognia pośredniego np. w terenie górzystym czy zurbanizowanym.
Wysoki kąt ostrzału jest bezcenny w przypadku celów, do których nie ma możliwości prowadzenia ognia bezpośredniego. Moździerz LMP-2017 może być wykorzystywany do strzelania nie tylko pociskami odłamkowo – burzącymi, ale również oświetlającymi. Ta ostatnia może służyć również do wsparcia działań z zakresu zarządzania kryzysowego oraz akcji poszukiwawczych - wyjaśnia płk Dariusz Słota, dowódca 3. Podkarpackiej Brygady OT.

Hej, jesteś na Donald.pl

Jesteśmy niezależnym portalem, który sprawdza informacje i podaje ich źródła. Piszemy o ciekawych i ważnych wydarzeniach, o ludziach i o popkulturze. Promujemy też Wasze materiały: donald.pl/sortownia.

 

Chcesz nam pomóc zmieniać polskie media? Przeczytaj, dlaczego warto: https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA