Logo
  • DONALD
  • NA SPOTKANIE Z PREMIEREM PRZYSZEDŁ WNERWIONY ROLNIK I TROCHĘ POPSUŁ NASTRÓJ

Na spotkanie z premierem przyszedł wnerwiony rolnik i trochę popsuł nastrój

23.07.2022, 10:48
Mateusz Morawiecki
w ramach spotkań z wyborcami odwiedził wczoraj Działdowo, gdzie zapewniał m.in., że "więcej węgla już płynie do Polski". Odpowiadał też na pytania mieszkańców dotyczące inflacji.
- Pan tak pięknie mówi o podatkach, co pan obniżył. A niech pan idzie do sklepu. Przed obniżeniem podatków chleb kosztował dwa złote, a teraz kosztuje siedem. 
Za tę drożyznę powinni was na taczkach wywieźć
- mówił jeden z mieszkańców Działdowa.
Głos zabrał również przedstawiciel Agrouni
i Piotr Kamiński
, który przedstawił się jako "rolnik, jeszcze producent trzody chlewnej". Zwrócił uwagę, że trzodę chlewną hoduje coraz mniej gospodarstw.
-
My jako rolnicy po prostu bankrutujemy
. Zostaliśmy zmuszeni do sprzedawania świni za 3 zł. Kiedy sobie poradzicie z ASF-em? Bo my ponosimy tylko koszty - mówił, wywołując aplauz na sali. 
Morawiecki przyznał, że ASF to problem, z którym rząd "poradził sobie tylko częściowo".
- Nie znaleziono jeszcze odpowiedniej szczepionki, a wirusa tego można przenieść nawet na podeszwie buta. Na pewno jest jeszcze wiele do zrobienia, Hiszpania walczyła z ASF 25 lat - stwierdził premier.
Nagranie z rozmowy rolnika z premierem zamieściła
Agrounia
.
"Bankrutujemy... mówi Piotr Kamiński. Premier powinien tam usiąść i płakać, a później zapier**** dzień i noc, by jakąś część tych krzyw naprawić. Tymczasem robi głupie miny i ma lekceważący uśmieszek. W ciągu 5 lat w tym powiecie upadło 530 gospodarstw rolnych. Upadło tyle rodzin i było tyle dramatów. Nie da się wybaczyć tej ignorancji" - komentuje ruch.

Dokarm kaczkę na Patronite

Zobacz nasz manifest, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »

Źródła:

1. https://twitter.com/gfkot/status/1550529065353744386?s=20&t=mdfsch7DqpcS8gaph94OXghttps://twitter.com/gfkot/status/1550529065353744386?s=20&t=mdfsch7DqpcS8gaph94OXg
2. Agrounia - Działdowo. Premier Mateusz Morawiecki.... | By Agrounia | Działdowo. Premier Mateusz Morawiecki. Bankrutujemy... mówi Piotr Kamiński z AGROunii. premier powinien tam usiąść i płakać, a później zapier****...https://fb.watch/eryGXEfxTS/
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA