Logo
  • DONALD
  • ŁÓDŹ: RUSZYŁA BUDOWA INFRASTRUKTURY DLA WIEWIÓREK, NA RAZIE JEDEN MOST WISZĄCY

Łódź: ruszyła budowa infrastruktury dla wiewiórek, na razie jeden most wiszący

02.05.2021, 15:40
Władze
Łodzi
zbudowały
most dla wiewiórek
. Ma on kilkanaście metrów długości i został on rozciągnięty pomiędzy dwoma drzewami w lesie nad ulicą Okólną. Dzięki niemu pod kołami samochodów ma ginąć mniej wiewiórek z Lasu Łagiewnickiego:
- Wiewiórki przemieszczają się, szukając pokarmu, schronienia i partnera. Niestety często giną pod kołami samochodu. Postanowiliśmy, że spróbujemy coś na to zaradzić i poszukać bezpiecznego rozwiązania do pokonywania ulic - mówi Małgorzata Kryzińska, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej.
-
To prawdopodobnie pierwsza taka konstrukcja w Polsce
- chwalą się urzędnicy z łódzkiego magistratu.
Most ma mieć także walor edukacyjny dla kierowców:
- Chcemy, żeby widząc je, kierowcy zdejmowali nogę z gazu, zwalniali, obserwowali, co się dzieje w lesie, przez który przejeżdżają. Zwierzęta są tutaj u siebie i to normalne, że pojawiają się na ulicy - dodaje Kryzińska.
Urzędnicy zapowiadają, że będą sprawdzać, czy wiewiórki korzystają z "budowli", jeśli to się potwierdzi, w mieście stworzone zostaną kolejne przeprawy dla wiewiórek.
Co ciekawe, żeby oswoić wiewiórki z ich nową przeprawą na moście zawisł
"orzeszkomat"
:
- W jego magazynku mieści się półtora kilograma pożywienia. Wiewiórki najbardziej lubią orzechy włoskie i laskowe. Liczymy, że nęcone pokarmem przekonają się do korzystania z mostu - mówi Kamil Polański, kierownik Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt.
Zobacz też:

Donald.pl na Patronite

Zacznijmy od tego, że czy chcesz, czy nie, dokładasz się do TVP, jak my wszyscy. To już całkiem niezły powód, żeby dla równowagi dać nam dyszkę.

Dowiedz się więcej: https://patronite.pl/donaldpl

Więcej memów i Storieshttps://www.instagram.com/donald.pl

Nasz Twitter: https://twitter.com/donald_PL_

A to nasz kanał na Telegramie - kliknij, żeby dostawać podsumowania dnia na telefon: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA