Logo
  • DONALD
  • BĘDZIE NOWY FILM Z SERII "WŁADCA PIERŚCIENI", WŚRÓD TWÓRCÓW PONOWNIE PETER JACKSON

Będzie nowy film z serii "Władca Pierścieni", wśród twórców ponownie Peter Jackson

18.05.2024, 15:00
Fot. Warner Bros. Discovery
Warner Bros. Discovery ogłosiło plany wyprodukowania kolejnego filmu w uniwersum Władcy Pierścieni. Miałby opowiadać historię
Golluma z lat tuż przed akcją oryginalnej trylogii
, a reżyserią miałby się zająć Andy Serkis, odtwórca roli Golluma. Zaangażowany ma również zostać Peter Jackson, a
premiera planowana jest na 2026 rok
.
Roboczy tytuł to na razie
Lord of the Rings: The Hunt for Gollum
. W produkcję zaangażowane są osoby, które już wcześniej pracowały nad tolkienowskim światem: Fran Walsh, Philippa Boyens oraz sam Peter Jackson, reżyser hitowej trylogii Władcy Pierścieni, laureatki 17 Oscarów, tutaj w roli producenta. Pałeczkę reżyserską przejmie Andy Serkis, który oczywiście wcieli się także w postać Golluma.
- Praca z Andym jako reżyserem drugiej ekipy przy
Hobbicie
była przyjemnością - powiedział Peter Jackson w wywiadzie dla Deadline. - Ma energię i wyobraźnię oraz, co najważniejsze, głęboko rozumie ten świat i jego historię, co jest potrzebne, by móc wrócić do Śródziemia. Pracowaliśmy wspólnie przy ośmiu filmach i za każdym razem było to fantastyczne doświadczenie. Na świecie nie ma osoby lepiej przygotowanej do opowiedzenia historii Golluma niż Andy.
Jest to kolejny projekt Warner Bros. Discovery w obrębie tej franczyzy - na grudzień zaplanowana jest premiera animowanego
The War of the Rohirrim
. Należy zaznaczyć, że są to produkcje odrębne od
Pierścieni Władzy
, do których prawo ma Amazon Prime Videos. Krytycy nie spodziewają się, by działania Warner Bros. i Amazona miały sobie wzajemnie przeszkadzać, są bowiem osadzone w zupełnie różnych punktach historii Śródziemia.
Nowy film franczyzy może stworzyć szansę na powrót ikonicznych postaci z Władcy Pierścieni, jednak na ten moment twórcy nie składają żadnych obietnic.
- Postać Golluma/Smeagola zawsze mnie fascynowała, bo Gollum odpowiada najgorszym ludzkim instynktom, a z kolei Smeagol budzi sporą sympatię - przyznał Jackson. - Chcemy zbadać jego przeszłe losy i zagłębić się w te części jego podróży, o których nie mieliśmy czasu opowiedzieć w poprzednich filmach. Za wcześnie by wiedzieć, z kim zetną się jego ścieżki, ale dość powiedzieć, że będziemy kierowali się tym, co napisał J.R.R. Tolkien.
Zobacz też:

Hej, przypominamy tylko:

1. Szanujemy nawet ostrą dyskusję i wolność słowa, ale nie agresję. Przemocowe treści będą usuwane.

2. W komentarzach można swobodnie używać embedów z mediów społecznościowych.

3. Polecamy założenie konta, dzięki temu możesz zobaczyć wszystkie swoje dyskusje w jednym miejscu i dodać coś (👉 Sortownia), co trafi na stronę główną.

4. Jeżeli chcesz Donalda bez reklam, dołącz do naszych patronów: https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA