Logo
  • DONALD
  • AMAZON BIERZE SIĘ ZA KOLEJNY LEGENDARNY TYTUŁ, BĘDZIE KONTYNUACJA BLADE RUNNERA

Amazon bierze się za kolejny legendarny tytuł, będzie kontynuacja Blade Runnera

17.09.2022, 09:30
Serwis Variety donosi, że
Amazon formalnie zamówił już serialową kontynuację
Blade Runnera 2049
,
czyli
Blade Runnera 2099.
Prace nad serialem trwają już od lutego. Wcześniej o projekcie wspominał Ridley Scott, czyli twórca pierwszego filmu.
Fabuła nie jest jeszcze znana, jednak można przypuszczać, że będzie on przedstawiał wydarzenia 50 lat po
Blade Runner 2049.
Showrunnerką i producentką wykonawczą będzie Silka Luisa. Pozostali producenci to Ridley Scott, Michael Green oraz współzałożyciele Alcon Entertainment, Andrew Kosove i Broderick Johnson.
- Czujemy się zaszczyceni, że możemy zaprezentować tę kontynuację franczyzy Blade Runner. Jesteśmy przekonani, że dzięki współpracy z Ridleyem Scottem, Alcon Entertainment, Scott Free Productions i niezwykle utalentowaną Silką Luisą,
Blade Runner 2099
będzie w stanie utrzymać intelekt, motywy i ducha swoich poprzedników - mówi o serialu przedstawiciel Amazon Studios, Vernon Sanders.
- Jesteśmy więcej niż podekscytowani dalszym rozszerzaniem kanonu Blade Runnera w nowym wymiarze wraz z prowokacyjną fabułą stworzoną przez Silkę. Widzowie pierwszy raz odkryli genialną wizję Ridleya Scotta w Blade Runnerze 40 lat temu i od tego czasu film stał się jednym z najbardziej wpływowych obrazów science-fiction w historii. Kontynuacja Blade Runner 2049 w reżyserii Denisa Villeneuve stała się zaś jednym z najlepiej ocenianych sequeli. Dostrzegamy więc, jak wysoko będzie zawieszona poprzeczka z naszą kolejną odsłoną serii. Razem z Silką i naszymi partnerami z Amazona oraz Scott Free Productions wierzymy, że będziemy w stanie sprostać tym standardom i zachwycić widzów nową generacją Blade Runnera - dodaje.

Dokarm kaczkę na Patronite

Zobacz nasz manifest, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA