Logo
  • DONALD
  • NOWY NAJMŁODSZY DOKTOR W POLSCE TO ROCZNIK 99 I JEDNOCZEŚNIE STUDENT PIĄTEGO ROKU MEDYCYNY

Nowy najmłodszy doktor w Polsce to rocznik 99 i jednocześnie student piątego roku medycyny

14.12.2022, 15:45
Student
Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego
, Wojciech Nazar został
najmłodszą osobą z tytułem naukowym doktora w Polsce.
Obecnie formalnie jest on jeszcze studentem
V roku kierunku lekarskiego.
Gdański Uniwersytet Medyczny poinformował, że 23-letni Nazar jest drugą w historii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, a piątą w kraju osobą, która uzyskała stopień naukowy doktora przed ukończeniem studiów
"Rozprawę doktorską zatytułowaną "
Analiza zmian świadomości społecznej dotyczącej zanieczyszczenia powietrza w Polsce w latach 2016-2022 z uwzględnieniem okresu pandemii COVID-19
" obronił z wyróżnieniem, będąc formalnie studentem, na początku V roku kierunku lekarskiego, stając się tym samym najmłodszym doktorem w Polsce" - napisano na facebookowym profilu uniwersytetu. 
Młody doktor dodał, że jego osiągnięcie dodaje mu sił do kontynuowania kariery i dalszego rozwoju:
- Uzyskanie stopnia doktora nauk medycznych na tak wczesnym etapie kariery
dodaje mi sił do dalszej pracy naukowej
. Mam nadzieję, że pozwoli mi w przyszłości prowadzić zaawansowane prace badawcze oraz otworzy nowe możliwości współpracy, zarówno międzyuczelnianej w Polsce, jak i międzynarodowej - powiedział dr Wojciech Nazar.


- W moich przyszłych projektach chciałbym skupić się na wdrażaniu
algorytmów diagnostycznych i prognostycznych bazujących na najnowszych osiągnięciach matematycznych
, w tym algorytmach uczenia maszynowego, zwanych też algorytmami sztucznej inteligencji. To pozwoli na podejmowanie bardziej spersonalizowanych i trafniejszych decyzji dotyczących np. wyboru metody leczenia. Przełoży się to na większą skuteczność zastosowanego schematu leczenia i zmniejszy liczbę osób, które mimo poddania się danej terapii i podjęcia ryzyka wystąpienia zdarzeń niepożądanych, nie skorzystały w pełni z jej potencjalnych korzyści zdrowotnych - dodał.
Nazar ma już w swoim dorobku naukowym cztery prace oryginalne, cztery prace poglądowe i jedno doniesienie prezentowane na zjeździe krajowym. Tematyka projektów badawczych obejmuje przede wszystkim analizę świadomości społecznej dotyczącej zanieczyszczenia powietrza w Polsce i badania zmian zachowań Polaków podczas pandemii COVID-19.
Sumaryczna wartość współczynnika cytowań Impact Factor wynosi 34,46, w tym 23,64 jako pierwszy autor. Co istotne łączna wartość punktacji Ministerstwa Nauki i Edukacji wynosi 965 punktów, w tym 665 punktów jako pierwszy autor.
Wojciech Nazar w tym roku odbył też staże naukowo-kliniczne w dziedzinie kardiologii w Magdeburgu i w Lipsku, sfinansowane ze stypendiów programu ERASMUS+. 
Dotychczas najmłodszym doktorem w Polsce był uznawany urodzony w 1998 roku dr Tomasz Grzywa z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Z kolei najmłodszym profesorem w Polsce jest obecnie natomiast urodzony w 1992 r. Mateusz Hołda.

Dokarm kaczkę przez internet

Zobacz, co zrobimy z twoimi pieniędzmi:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA