Logo
  • DONALD
  • NOWY PREZES TVP POŻEGNAŁ SIĘ Z MICHAŁEM ADAMCZYKIEM I SAMUELEM PEREIRĄ

Nowy prezes TVP pożegnał się z Michałem Adamczykiem i Samuelem Pereirą

21.12.2023, 17:00
Nowym
prezesem TVP został Tomasz Sygut
. W przeszłości pełnił on funkcję wicedyrektora TVP Info oraz sekretarza programowego TVP Polonia. W 2013 roku został szefem TVP Info. Od sierpnia do grudnia 2015 roku kierował Telewizyjną Agencją Informacyjną. W ostatnim czasie był członkiem zarządu Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie.
Dziś prezes TVP miał
odwołać
ze stanowiska dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej
Michała Adamczyka
oraz jego zastępców
Samuela Pereirę i Marcina Tulickiego.
Pracownicy TVP otrzymali dziś maila z informacją od p.o. dyrektora biura spraw korporacyjnych TVP. Podkreślił on, że po odwołaniu Michał Adamczyk, Samuel Pereira i Marcin Tulicki "nie mają prawa do wydawania komukolwiek z pracowników lub współpracowników TVP jakichkolwiek poleceń, niezależnie od podstawy ich zatrudnienia lub współpracy".
Oprócz tego w mailu pracownicy zostali poproszeni "o udzielenie nowemu kierownictwu TAI wszelkiego wsparcia potrzebnego w sprawnej realizacji obowiązków".
Zwrócono także uwagę, że "przygotowywanie treści w czasie, który powinien zostać poświęcony na realizację obowiązków wobec TVP lub z wykorzystaniem infrastruktury TVP i udostępnianie jej mediom konkurencyjnym wobec TVP może stanowić czyn nieuczciwej konkurencji, lub być podstawą do podjęcia przez TVP kroków dyscyplinarnych i innych działań przewidzianych przepisami prawa".
Z kolei dziś Michał Adamczyk oraz jego zastępcy Samuel Pereira i Marcin Tulicki skierowali pismo do pracowników TVP, w którym stwierdzili, że wczoraj "
bezprawnie przerwano sygnały telewizyjne
wychodzące z TAI przy ul. Placu Powstańców Warszawy 7":
"Na polecenie samozwańczych "nowych władz" TVP zablokowano przepustki wielu pracownikom i współpracownikom Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, uniemożliwiając im wykonywanie obowiązków służbowych
. Nie poddajemy się bezprawnym działaniom uzurpatorów
, trzymając się litery prawa i kontynuujemy pracę w TAI do czasu rozwiązania problemu, bądź usunięcia skutków bezprawnych działań"- zaapelowali Adamczyk, Pereira i Tulicki.
Zobacz też:

Dokarm kaczkę przez internet

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Patronite, także jeżeli nie zamierzasz nic wpłacać. To jest nasz manifest:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA