Logo
  • DONALD
  • W GDAŃSKU ODPRAWIONO MSZĘ ŚWIĘTĄ ZA KS. JANKOWSKIEGO. PORÓWNANO GO DO JEZUSA

W Gdańsku odprawiono mszę świętą za ks. Jankowskiego. Porównano go do Jezusa

24.02.2019, 14:05
fot. East News
Dziś w Kościele świętej Brygidy
w Gdańsku została odprawiona msza święta w intencji ks. Henryka Jankowskiego.
Msza rozpoczęła się
o godzinie 11
. Wzięli w niej udział znani obrońcy księdza Jankowskiego w tym między innymi Piotr Duda, Karol Guzikiewicz i politycy Prawa i Sprawiedliwości.  
Mszę w intencji prałata Jankowskiego poprowadził
ks. Ludwik Kowalski
, proboszcz św. Brygidy, który
podczas mszy wygłosił mowę w obronie pedofila, którego porównał do Jezusa:
- Uczestnicząc w życiu, tej niezwykłej przygodzie, spotykamy się nie tylko z miłością, ale też niechęcią, nienawiścią, brakiem akceptacji. Miłość ociera się o nienawiść. Czy nie tak było w życiu Chrystusa? Jak pokonać nienawiść? Jezus przeszedł przez życie dobrze czyniąc, a spotkał się z nieprzejednaną nienawiścią. Podnosił na duchu, pomagał pokrzywdzonym, a słyszał: "Ukrzyżujcie go" - mówił proboszcz Kowalski. 
- Chrześcijanin zapomina o tym, że ma być znakiem sprzeciwu. Czynimy wiele, by przypodobać się ludziom. Ludziom, którzy popełniają błędy. Brakuje nam wierności Jezusowi. Ceną, którą płacimy, jest zdrada. Nie wolno nam ulec nienawiści. Jezus był otoczony przez wrogów, a jednak nigdy nie odpowiedział złem na zło. Odrzucił logikę odwetu i zemsty. Jego uczeń nie może się narazić nienawiścią.
- Jezus ze spokojem przyjmował oskarżenia, że działał z mocy diabła. Nieprzyjaciel posługuje się kpiną, plotką. Nie możemy chorować na chorobę nienawiści, na którą niektórzy zachorowali.
 Módlmy się w intencji kochanego nam prałata ks. Henryka Jankowskiego, kapelana Solidarności, który wyniósł świątynię z gruzów. Niech Bóg grzechy mu wybaczy, a ze względu na uczynione dobro obdarzy go spokojem za poświęcenie dla ojczyzny - powiedział podczas mszy proboszcz kościoła św. Brigidy. 
Ksiądz Kowalski stwierdził też, że to media w złym świetle przedstawiają prałata Jankowskiego.
Ocenił też, że świadectwa ofiar pedofilii Jankowskiego są "pomówieniami pieniaczy"
:
- Brygida to najbardziej znana parafia w Polsce. Tutaj nadzieje się ziściły, dzięki ludziom walczącym o wolną Polskę. Wiele dzieje się w tej parafii.
Media mało się interesują tym oświadczeniem, które wydała na początku grudnia kuria. Na ogół zajmują się pieniaczami i krzykaczami, którzy nie znali ks. Jankowskiego.
Dziękuję za waszą odwagę, gdy te oskarżenia padają.
Po mszy,
zwolennicy Jankowskiego udali się pod obalony pomnik duchownego
, który został wczoraj przywrócony na miejsce.

Dokarm kaczkę przez internet

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Patronite, także jeżeli nie zamierzasz nic wpłacać. To jest nasz manifest:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA