Logo
  • DONALD
  • KRZYSZTOF BOSAK ZAPEWNIA, ŻE JAK KONFEDERACJA WRÓCI NA FACEBOOKA TO BĘDĄ JUŻ GRZECZNI I BĘDĄ STOSOWAĆ SIĘ DO REGULAMINU

Krzysztof Bosak zapewnia, że jak Konfederacja wróci na Facebooka to będą już grzeczni i będą stosować się do regulaminu

10.01.2022, 12:56
W zeszłym tygodniu
administracja Facebooka usunęła konto Konfederacji
z powodu "wielokrotnego łamania standardów społeczności, w szczególności dotyczących zasad walki z COVID-19 i środków ostrożności z tym związanych oraz mowy nienawiści".
Politycy ocenili działanie korporacji jako ingerencję w proces wyborczy i powrót cenzury. Zapowiedzieli złożenie pozwu cywilnego oraz projekt ustawy chroniący partie polityczne przed cenzurą:
 
"Wolność słowa ma sens tylko, jeśli każdy może swobodnie prezentować swoje poglądy, jednocześnie nie niszcząc wolności drugiego człowieka. Decyzja Facebooka o zamknięciu profilu Konfederacji
uderza w podstawowe wartości demokratyczne
. Nie ma i nie będzie na to zgody polskiego rządu" - napisał
Mateusz Morawiecki
:
 
Krzysztof Bosak
w rozmowie z Spider’s Web przyznał, że sam nie używa już Messengera, ponieważ nie uważa go za bezpieczną aplikację, a z Facebooka korzysta raz na kilka dni, czasami nawet raz na kilka tygodni. 
Podkreślił jednak, że praca biura prasowego partii w dużej mierze opiera się właśnie na tym społecznościowym. 
- Udało nam się stworzyć tam
największe medium polityczne
z prawie siedmiuset tysiącami obserwujących i wielomilionowym zasięgiem. W polskiej polityce obecnie nie ma żadnej zasięgowej alternatywy dla Facebooka - tłumaczył.
Lider Konfederacji poinformował, że wciąż czeka na decyzję w sprawie przywrócenia profilu ugrupowania. Oświadczył, że tym razem  członkowie ugrupowania chcą przestrzegać obowiązujących zasad.
- Czekamy na decyzje Facebooka w sprawie naszego odwołania.
Jesteśmy zainteresowani dostosowaniem się do regulaminu Facebooka
i otwarci na normalną rozmowę. Nie było naszą intencją prowokować Facebook w celu skasowania naszego najważniejszego profilu i nie jest to naszą intencją w tej chwili. Jednocześnie zamierzamy korzystać z wolności słowa i przekonywać do swoich poglądów i programu - mówił. 

Dokarm kaczkę przez internet

Dzięki, że jesteś na Donald.pl. Zobacz nasz manifest na Patronite, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

* Sprawdź nasz kanał na Telegramie - codziennie wysyłamy tu najważniejsze wiadomości: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA