Logo
  • DONALD
  • W 2022 ROKU DEA PRZECHWYCIŁO 4,5 TYSIĄCA KILOGRAMÓW FENTANYLU. "TO WYSTARCZAJĄCA ILOŚĆ, BY UŚMIERCIĆ WSZYSTKICH AMERYKANÓW"

W 2022 roku DEA przechwyciło 4,5 tysiąca kilogramów fentanylu. "To wystarczająca ilość, by uśmiercić wszystkich Amerykanów"

27.12.2022, 15:50
Amerykańska
Agencja do Walki z Narkotykami
przygotowała raport z działań w
2022 roku
. Wynika z niego, że przechwyciła 379 milionów dawek fentanylu, zwierających dwa miligramy tej substancji, która nawet w tak małej ilości jest dla człowieka śmiertelna.
W sumie przechwycone zostało
4,5 tysiąca kilogramów tej substancji,
czyli ponad dwukrotnie więcej niż w 2021 roku. Szefowa agencji Anne Milgram oceniła, że to
"wystarczająca ilość, by uśmiercić wszystkich Amerykanów".
Fentanyl jest substancją silnie uzależniającą, nawet
50 razy bardziej niż heroina
. Substancja ta wykorzystywana jest głównie w medycynie, a konkretnie w anestezjologii, jako silny środek przeciwbólowy, dostępny wyłącznie na receptę.
Substancja należy do grupy opioidów. Jej silne działanie jest zasługą tego, że znakomicie rozpuszcza się w tłuszczach i szybciej przenika do mózgu. Na czarnym rynku środek sprzedawany jest zazwyczaj w
tabletkach
. Gangi narkotykowe przemycają go do USA głównie z Meksyku, gdzie powstaje w tajnych manufakturach. W jego produkcji masowo wykorzystuje się substancje czynne sprowadzane z Chin.
W USA w 2022 roku na skutek przedawkowania narkotyków zmarło ponad 100 tysięcy Amerykanów. Dwie trzecie zgonów stanowiły przedawkowania fentanylu.
W raporcie sporządzonym przez DEA podkreślono, że agencja przechwyciła w tym roku także 59 tysięcy kilogramów metamfetaminy, około dwóch tysięcy kilogramów heroiny oraz około 200 tysięcy kilogramów kokainy.
Zobacz też:

Dokarm kaczkę przez internet

Dzięki, że jesteś na Donald.pl. Zobacz nasz manifest na Patronite, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

* Sprawdź nasz kanał na Telegramie - codziennie wysyłamy tu najważniejsze wiadomości: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA