Logo
  • DONALD
  • TESLA JEST JUŻ WARTA PONAD 1 BILION DOLARÓW

Tesla jest już warta ponad 1 bilion dolarów

26.10.2021, 14:30
fot. East News
Tesla
stała się
szóstą firmą w historii USA
, która jest warta
1 bilion dolarów
. Jej akcje podskoczyły o ponad 12% w poniedziałek. Wzrost cen akcji był spowodowany wiadomością o tym, że firma wynajmująca samochody Hertz zamówiła 100 000 pojazdów elektrycznych od Tesli. Wśród firm wartych bilion dolarów znajduje się jeszcze Google Alphabet, Facebook, Apple, Amazon oraz Microsoft.
Tesla jest
drugą firmą, która najszybciej przekroczyła próg 1 biliona dolarów
, osiągając go po ponad 12 latach od wejścia na rynek. Szybciej osiągnął to tylko Facebook, który potrzebował nieco ponad 9 lat, aby osiągnąć wartość 1 biliona dolarów.
Apple zajęło to najdłużej, bo aż 37 lat, Microsoft 33 lata, Amazonowi 21 lat a Google osiągnęło ten poziom po 15 latach.
Co ciekawe wycena Tesli na poziomie biliona dolarów oznacza, że firma Elona Muska jest warta więcej, niż wszyscy notowani na giełdach producenci aut na świecie.
Tesla jest warta ponad trzy razy więcej niż Toyota, drugi najdroższy producent samochodów, którego kapitalizacja rynkowa wynosi około 280 miliardów dolarów.
Warto podkreślić także, że dzięki wzrostowi cen akcji
Musk
umocnił się na pozycji lidera listy najbogatszych ludzi na świecie. Według rankingu Bloomberg Billionaires Index jego majątek jest obecnie wyceniany na
252 mld dolarów
. Drugie miejsce na liście znajduje Jeffa Bezosa, którego majątek jest szacowany na 193 mld dolarów.
Zobacz też:

Dokarm kaczkę przez internet

Dzięki, że jesteś na Donald.pl. Zobacz nasz manifest na Patronite, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

* Sprawdź nasz kanał na Telegramie - codziennie wysyłamy tu najważniejsze wiadomości: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA