Logo
  • DONALD
  • HOLANDIA: NAJWIĘKSZE MIASTA ZMIERZAJĄ DO CAŁKOWITEGO POZBYCIA SIĘ ŚMIECIOWEGO JEDZENIA, ZARÓWNO BARÓW JAK I DOSTARCZANIA

Holandia: największe miasta zmierzają do całkowitego pozbycia się śmieciowego jedzenia, zarówno barów jak i dostarczania

04.09.2021, 09:10
Władze
pięciu holenderskich miejscowości
, Amsterdamu, Rotterdamu, Hagi, Utrechtu oraz Ede, wysłały pismo do ministra ds. zdrowia publicznego, by uzyskać możliwość powstrzymania wzrostu liczby restauracji typu fast food.


Włodarze tych miejscowości opowiadają się za prawnymi możliwościami
zakazania działania lokalom oraz dostawcom fast foodów i innej niezdrowej żywności
.


Jak podaje RTL Nieuws, w ten sposób
chcą walczyć z otyłością
. Według stacji samorządy zwracają uwagę, że nie mają prawnych możliwości, by walczyć z niezdrowymi nawykami żywieniowymi, które prowadzą do wielu chorób.
Samorządy domagają się, by zapisy o środowisku żywnościowym stały się częścią definicji bezpiecznego i zdrowego środowiska fizycznego.
- Obecnie gminy mają bardzo niewiele możliwości podejmowania działań na rzecz zmniejszenia liczby niezdrowej żywności w swoich miastach - stwierdziła Anniek de Ruijter, profesor Uniwersytetu Amsterdamskiego w rozmowie z RTL Nieuws.
-
Żywność jest postrzegana jako indywidualny wybór człowieka
, dlatego władze miejskie i rząd nie mogą obecnie interweniować za pomocą ustawy o ochronie środowiska - dodała prof. Anniek de Ruijter.
Obecnie holenderskie Ministerstwo Zdrowia Publicznego, Opieki Społecznej i Sportu zapewniło, że będzie współpracować z samorządami i rozważać, czy jedynym rozwiązaniem jest wprowadzenie zmian w prawie.
Zobacz też:

Donald.pl na Patronite

Zacznijmy od tego, że czy chcesz, czy nie, dokładasz się do TVP, jak my wszyscy. To już całkiem niezły powód, żeby dla równowagi dać nam dyszkę.

Dowiedz się więcej: https://patronite.pl/donaldpl

 

Więcej memów i Storieshttps://www.instagram.com/donald.pl

A to nasza grupa na Telegramie - kliknij, żeby dostawać podsumowania dnia na telefon: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA