Logo
  • DONALD
  • ŻABKA DOMAGA SIĘ USUNIĘCIA ARTYKUŁÓW OPISUJĄCYCH, JAK ICH AJENCI SKOŃCZYLI Z DŁUGAMI

Żabka domaga się usunięcia artykułów opisujących, jak ich ajenci skończyli z długami

21.02.2020, 16:50
Gazeta Wyborcza
opublikowała dziś artykuł
Adriany Rozwadowskiej
na temat
byłych franczyzobiorców sieci Żabka
. Dziennikarka opisuje, że niektórzy z nich mają nawet po
200 tysięcy złotych długów
wynikających z zobowiązań wobec skarbówki oraz wobec sieci. Zdaniem byłych ajentów winne są m.in. niekorzystne rozwiązania prawne, ale i polityka firmy.
Kilka godzin po opublikowaniu artykułu jego autorka poinformowała, że
Żabka żąda jego całkowitego usunięcia
"Miałam od rana wrzucić, napisać jakiś w moim stylu status-elaborat. Ale już w sumie napisał się sam, bo Żabka Polska żąda natychmiastowego usunięcia artykułu" - pisze Rozwadowska na Facebooku. 
Tekst udostępnił też
Adrian Zandberg
"Pracują 7 dni w tygodniu, wykonują każde polecenie sieci, a mimo to mają do spłaty nawet po 200 tys. zł. Razem chce zmiany prawa, by chronić franczyzobiorców" - cytuje fragment artykułu. 
Lewica Razem
na wtorkowej konferencji prasowej ogłosiła, że chce wspierać byłych ajentów Żabki. Chce zmian w prawie, które chroniłyby zarówno franczyzobiorców tej, jak i innych sieci. 
-
To są setki, tysiące osób
, które pomimo ciężkiej pracy, po kilkanaście godzin dziennie, kończą współpracę z siecią z ogromnymi długami, czy to wobec firmy czy też urzędów skarbowych
- mówił poseł
Maciej Konieczny. 
Jego zdaniem długi wobec fiskusa ajentów Żabki są problemem systemowym, który powinno rozwiązać państwo. Zapowiedział, że zwróci się do ministerstwa sprawiedliwości i finansów o wyjaśnienia dotyczące problemów franczyzobiorców. 
Zobacz też: 

Hej, jesteś na Donald.pl

Jesteśmy niezależnym portalem, który sprawdza informacje i podaje ich źródła. Piszemy o ciekawych i ważnych wydarzeniach, o ludziach i o popkulturze. Walczymy o więcej dystansu i zdrowego rozsądku w polskich mediach.

 

Chcesz nam pomóc zmieniać polskie media? Przeczytaj nasz manifest na Patronite: https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA