Logo
  • DONALD
  • KWAŚNIEWSKI NA KONWENCJI LEWICY: WRÓĆCIE DO LEWICY, ZAUFAJCIE TYM LUDZIOM

Kwaśniewski na konwencji Lewicy: wróćcie do lewicy, zaufajcie tym ludziom

05.10.2019, 15:45
[reklama]
Dziś odbyła się
konwencja wyborcza Lewicy w Katowicach.
Uczestniczył w niej były prezydent
Aleksander Kwaśniewski.
- Mówiąc o sukcesach lewicy, takich jak wprowadzenie Polski do Unii Europejskiej, do NATO, chcę wspomnieć premierów: Leszka Millera, Włodzimierza Cimoszewicza, Marka Belkę - mówił Kwaśniewski w swoim przemówieniu.
- Można zapytać: "dlaczego lewica nie zrobiła wszystkiego co było oczekiwane?". Nie mieliśmy takiego budżetu, ale wiedzieliśmy, że musimy Polsce dać fundamenty demokracji, czyli konstytucję, bezpieczeństwo - NATO i postępu, czyli UE. Każda z tych spraw wymagała poparcia społecznego. Dwie z nich wymagały referendów i my, lewica, potrafiliśmy stworzyć takie ponadpartyjne porozumienie.
My jesteśmy środowiskiem które wie, że kompromis to dowód siły, a nie słabości
- kontynuował były prezydent.
Później
zachęcał do głosowania na Lewicę:
-
Dlaczego mamy głosować na Lewicę? Po pierwsze, i to jest wielka rzecz która się stała, lewica do tych wyborów idzie wspólnie. To wielkie osiągnięcie.
To jest wielki sukces, za który dziękuję liderom tych partii. Zwracam się do wyborców: uwierzcie, że ta lista Lewicy jest najlepszą odpowiedzią na problemy z jakimi Polska się mierzy.
Zwracam się również do moich wyborców, którzy dwukrotnie mi zaufali - wróćcie do lewicy, zaufajcie tym ludziom
. To jest odpowiedzialne myślenie o naszej historii, prawdziwej, nie zakłamanej - zachęcał Kwaśniewski.
[reklama]
- Lewica od początku, przez 30 lat polskiej demokracji zawsze stała na stanowisku, że konstytucja jest rzeczą świętą. A naszym obowiązkiem - polityków, parlamentarzystów, działaczy politycznych i społecznych - jest tę konstytucję bronić i jej przestrzegać - dodał.
Zapowiedział też, że
odda głos na Adriana Zandberga.

Hej, jesteś na Donald.pl

Jesteśmy niezależnym portalem, który sprawdza informacje i podaje ich źródła. Piszemy o ciekawych i ważnych wydarzeniach, o ludziach i o popkulturze. Promujemy też Wasze materiały: donald.pl/sortownia.

 

Chcesz nam pomóc zmieniać polskie media? Przeczytaj, dlaczego warto: https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA