Logo
  • DONALD
  • JOE ROGAN PRZEPRASZA ZA RASISTOWSKIE ŻARTY Z PRZESZŁOŚCI, KOLEJNI ARTYŚCI OPUSZCZAJĄ PRZEZ NIEGO SPOTIFY

Joe Rogan przeprasza za rasistowskie żarty z przeszłości, kolejni artyści opuszczają przez niego Spotify

06.02.2022, 16:45
Joe Rogan
, czyli autor najpopularniejszego podcastu na
Spotify
, po raz kolejny odniósł się do afery związanej z jednym z odcinków swojego programu. Jego gościem był wówczas dr Robert Malone krytykowany przez lekarzy za szerzenie pseudonaukowych teorii na temat pandemii i szczepień.
Emisja odcinka wywołała gwałtowne reakcje, m.in. wśród artystów.
 Neil Young
poprosił o usunięcie jego muzyki ze Spotify, wkrótce dołączyła do niego Joni Mitchell. Serwis streamingowy w odpowiedzi zapowiedział, że będzie zamieszczał
ostrzeżenia
przy treściach związanych z koronawirusem. Rogan odniósł się natomiast do sprawy w filmiku, na którym obiecał, że będzie "bardziej odpowiedzialnie" prezentować swoje poglądy. 
Teraz Rogan po raz kolejny zabiera głos i
przeprasza za używanie rasistowskich zwrotów w swoich programach
. To również odpowiedź na wideo, które krąży w mediach społecznościowych i jest kompilacją rasistowskich komentarzy prezentera. 
- To chyba najbardziej wstydliwa rzecz, o której przyszło mi w życiu publicznie mówić. [...] W sieci krąży wideo, na którym widać, jak posługuję się słowem na n. To przykłady wyjęte z kontekstu z różnych audycji powstałych na przestrzeni ostatnich dwunastu lat. Zestawione razem brzmią naprawdę potwornie, nawet dla mnie. 
Zapewnia, że "nie jest rasistą", a z całego zamieszania może wyniknąć nauka, że rasizm, nawet jeśli w formie żartu, jest obraźliwy. 
Jest mi niedobrze, gdy oglądam to wideo, mam tylko nadzieję, że zrozumiecie i przyjmiecie moje przeprosiny
Tymczasem Spotify po cichu usunął kilkadziesiąt najbardziej kontrowersyjnych odcinków
The Joe Rogan Experience
. Nie przekonało to jednak artystów. Z platformy odeszły kolejni: Nils Lofgrena i India.Arie, a inni grożą, że zrobią to samo.
Zobacz też:
 

Dokarm kaczkę przez internet

Dzięki, że jesteś na Donald.pl. Zobacz nasz manifest na Patronite, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

* Sprawdź nasz kanał na Telegramie - codziennie wysyłamy tu najważniejsze wiadomości: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »

Źródła:

2. https://twitter.com/PopCrave/status/1489953221997178880?s=20&t=sByoXc9CVUWkVRrwt16TzQhttps://twitter.com/PopCrave/status/1489953221997178880?s=20&t=sByoXc9CVUWkVRrwt16TzQ
Pokaż więcej (2)
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA