Logo
  • DONALD
  • WIADOMOŚCI TVP OPRÓCZ REKLAMY PIS PUŚCIŁY TEŻ REKLAMĘ SIEBIE

Wiadomości TVP oprócz reklamy PiS puściły też reklamę siebie

08.10.2023, 08:15
We wczorajszym głównym wydaniu
Wiadomości
TVP
poza materiałami chwalącymi PiS i krytykującymi opozycję puszczono dwa spoty o samych
Wiadomościach
. W pierwszym z nich, który puszczono w połowie programu, wystąpiły kobiety związane z programem. W drugim, wyemitowanym pod koniec Wiadomości - sami mężczyźni. Oba wywołały pewne zdziwienie i są komentowane w mediach społecznościowych.
Pierwszy spot puszczono około 13 minuty. 
- Kilka słów od nas dla państwa drodzy widzowie - zapowiedziała go prowadząca wydanie
Anna Bogusiewicz
.
Materiał zaczął się od ujęcia powiewającej na wietrze polskiej flagi, następnie pokazano kobiety związane z
Wiadomościami
, m.in.
Danutę Holecką, Edytę Lewandowską i Martę Kielczyk
, które na zmianę mówiły po jednym zdaniu: 
"W głównym wydaniu Wiadomości podejmujemy tematy ważne, najważniejsze". "Serce, a może po prostu kobieca intuicja, ale nawet ona potrzebuje wiedzy i informacji". "Chcę Polski, w której każdy ma prawo i dostęp do informacji. My jesteśmy dla państwa". "W państwa imieniu zadajemy pytania, taka powinna być Polska". "
Bezpieczeństwo, dialog, szacunek, przyszłość
. Tylko i aż wspólna przyszłość". "Chcę się czuć bezpiecznie. Ja i moje dziecko". "Chcę Polski, w której każdy z nas jest ważny, każdy zasługuje na szacunek. Silnego kraju, który sam decyduje o sobie. Polski, z której jestem dumna". "Pytamy, dociekamy, informujemy, sprawdzamy. Jesteśmy dla państwa".  
Drugi materiał wyemitowano około 29 minuty. Tym razem, po polskiej fladze na ekranie pojawiali się sami mężczyźni związani z Wiadomościami, m.in.
Adrian Borecki i Bartosz Łyżwiński
"Opowiadamy o relacjach, które tworzą Polskę". "W państwa imieniu pytamy o jakiej Polsce marzycie i jakiej Polski chcecie". "Chcę Polski, która jest wspólnym dobrem i w której każdy polityk liczy się z głosem każdego z nas". "Zbieramy i przekazujemy informacje kluczowe dla państwa bezpieczeństwa". "Chcę Polski, która jest wspólnym dobrem". "Chcę Polski zgody i Polski dialogu".
"Dość opluwania innych". "Każdy zasługuje na szacunek".
"Każdy ma prawo do informacji". "I każdy sam decyduje, skąd je czerpie". "Jesteśmy dla państwa" - brzmiały wypowiadane przez nich hasła. 
Jak podaje TVP Info, spoty zostały przygotowane w związku z doniesieniami o najnowszych wynikach oglądalności Nielsen Audience Measurement. Jak podawały kilka dni temu Wirtualne Media, we wrześniu
Wiadomości
awansowały na pozycję lidera oglądalności serwisów informacyjnych, wyprzedzając
Fakty
TVN. Program TVP średnio oglądało 2,41 mln widzów, a serwis TVN: 2,22 mln. 
Spoty Wiadomości wywołały jednak w mediach społecznościowych pewne zdziwienie. Zdaniem Agaty Szczęśniak z OKO.press mogą być one odpowiedzią na kampanie profrekwencyjne opozycji. Nie brakuje również komentarzy o manipulacji i propagandzie.
Przypomnijmy, że w piątek Onet ujawnił, ile zarabiają prowadzący
Wiadomości

Dokarm kaczkę przez internet

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Patronite, także jeżeli nie zamierzasz nic wpłacać. To jest nasz manifest:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »

Źródła:

2. tvp.info 🇵🇱 on Twitter: "Pytamy, dociekamy, informujemy, sprawdzamy. Jesteśmy dla Państwa#wieszwięcej #Wiadomości pic.twitter.com/f6i3BCsdri / Twitter"https://x.com/tvp_info/status/1710714999805501502?s=20
Pokaż więcej (5)
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA