Logo
  • DONALD
  • POSEŁ PIS TŁUMACZY, ŻE PODWYŻKI CEN PRĄDU SĄ SPOKO, BO CORAZ WIĘCEJ ZARABIAMY

Poseł PiS tłumaczy, że podwyżki cen prądu są spoko, bo coraz więcej zarabiamy

04.03.2021, 07:00
fot. East News
Krzysztof Tchórzewski
, poseł PiS i były minister energii stwierdził wczoraj w Radiu Nowy Świat, że "podwyżki cen prądu nie są dokuczliwe". 
-
Podwyżki cen prądu nie są dokuczliwe, bo coraz więcej zarabiamy. Rekompensaty nie są potrzebne
- powiedział. 
Tymczasem portal Biznes Alert przypomina, że to właśnie Tchórzewski był pomysłodawcą rekompensat za drożejącą energię w 2019 roku. 
Wczoraj na antenie RMF FM wiceminister i pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej
Piotr Naimski
mówił, że prąd
drożeje i będzie drożeć co najmniej do 2030 roku
- Prąd podrożeje i prąd drożeje, widzimy to. W tym roku w stosunku do roku poprzedniego prąd niestety dla naszych odbiorców musiał
zdrożeć o około 10 proc. To jest około 8 zł miesięcznie
. (...) Będzie drożało. Dlatego że energia, którą mamy w tej chwili z elektrowni węglowych, jest coraz droższa. Ona jest coraz droższa, dlatego że musimy dopłacać do tej wyprodukowanej energii koszt emisji dwutlenku węgla, czyli wydzielania dwutlenku węgla - mówił w rozmowie z Robertem Mazurkiem. 
- Będziemy płacili więcej, bo po pierwsze, tak jak powiedziałem, kosztuje nas ta energia ciągle z węgla produkowana, będziemy ją zwęgla produkowali jeszcze długo. Ale równocześnie musimy inwestować, musimy budować nowe elektrownie, które nie będą obarczone tym podatkiem, dodatkowym podatkiem. Będą tańszą energię dawały. Ja chcę dać perspektywę, panie redaktorze.
Mniej więcej do trzydziestego roku, czyli w tej dekadzie, powoli będziemy starali się, żeby to było jak najmniej uciążliwe
, będą ulgi dla tych najmniej zarabiających w Polsce, ale będą ceny energii rosły. Od mniej więcej trzydziestego roku mamy nadzieję, że będą spadały.
Przypomnijmy, że
Ministerstwo Klimatu i Środowiska
pod koniec zeszłego roku zawiesiło prace nad rekompensatami cen energii za 2019 rok, ponieważ uznano, że "potrzebne jest wypracowanie systemowego rozwiązania o horyzoncie wieloletnim, skoncentrowanego na potrzebach najbardziej wrażliwych odbiorców energii elektrycznej". 
Zobacz też: 
 

Dokarm kaczkę przez internet

Dzięki, że jesteś na Donald.pl. Zobacz nasz manifest na Patronite, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

* Sprawdź nasz kanał na Telegramie - codziennie wysyłamy tu najważniejsze wiadomości: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA