Logo
  • DONALD
  • HOŁOWNIA ZAWIESZA KAMPANIĘ I WZYWA DO PRZESUNIĘCIA WYBORÓW

Hołownia zawiesza kampanię i wzywa do przesunięcia wyborów

16.03.2020, 18:05
W Polsce w cieniu
pandemii koronawirusa
wciąż trwa
kampania wyborcza
. Na początku lutego marszałek Sejmu Elżbieta Witek ogłosiła, że
wybory prezydenckie odbędą się 10 maja
. Rządzący wciąż zapewniają Polaków, że na razie nie ma planów związanych z przełożeniem wyborów.
Kandydat na prezydenta
Szymon Hołownia
opublikował dziś wpis na Facebooku, w którym poinformował, że w związku z trudną sytuacją związaną z pandemią koronawirusa podjął decyzję o
zawieszeniu kampanii wyborczej
. Apeluje też o
przełożenie wyborów:
"To pierwsze polskie wybory w cieniu epidemii. Sytuacja absolutnie wyjątkowa, wymagająca odważnych działań i decyzji, ale też troski i empatii.
Słucham Was, więc wiem, że potrzebujecie dziś informacji, otuchy i pomocy, a nie wyborczych "przekazów dnia". Dlatego zawieszam dziś wyborczą agitację.
Dość krygowania się, sprawdzania, co zrobią inni kandydaci, co robi PiS. Wypełniłem wszystkie ustawowe warunki, pozostaję kandydatem na prezydenta. Nie rezygnuję ze startu. Wrócę do regularnej kampanii, gdy tylko sytuacja się unormuje.
Termin wyborów powinien zostać przełożony
. Narzędziem do tego jest formalne wprowadzenie stanu klęski żywiołowej, który de facto i tak już został w Polsce wprowadzony. Nie skompletujemy za tych kilka tygodni obsady komisji wyborczych. Frekwencja, za te niespełna dwa miesiące, wyniesie może kilkanaście procent. Mielibyśmy więc w Polsce wyborczą wydmuszkę. I taki też potem mandat nowego prezydenta. Pusty. Bez treści. Bez wagi" - napisał na Facebooku Hołownia.
"Dziś mam oczywisty priorytet. W trudnym czasie nikt nie powinien zostać bez wsparcia.
Wraz z moimi wolontariuszami od kilku dni wspieramy potrzebujących, budując solidarną społecznie wspólnotę.
Zapraszam do niej Was wszystkich. W niestabilnych czasach najlepszą bronią jest wiedza: dlatego dzielimy się i będziemy się dzielić z Wami wiedzą naszych ekspertów. Wyrosłem ze społecznego działania, dlatego przygotowuję teraz też inne formy wsparcia, które dodadzą nam siły. Epidemia zmieniła nasze życie na gorsze. Wspólnie zadbajmy o to, żeby nas zmieniła na lepsze. Damy radę. Razem zbudujemy solidarną, troskliwą, mądrą i sprawiedliwą Polskę" - dodał.

Hej, przypominamy tylko:

1. Szanujemy nawet ostrą dyskusję i wolność słowa, ale nie agresję. Przemocowe treści będą usuwane.

2. W komentarzach można swobodnie używać embedów z mediów społecznościowych.

3. Polecamy założenie konta, dzięki temu możesz zobaczyć wszystkie swoje dyskusje w jednym miejscu i dodać coś (👉 Sortownia), co trafi na stronę główną.

4. Jeżeli chcesz Donalda bez reklam, dołącz do naszych patronów: https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA