Logo
  • DONALD
  • BURMISTRZ CHICAGO POSTANOWIŁA CHWILOWO UDZIELAĆ WYWIADÓW TYLKO CZARNOSKÓRYM DZIENNIKARZOM, BO BIAŁYCH JEST DUŻO WIĘCEJ

Burmistrz Chicago postanowiła chwilowo udzielać wywiadów tylko czarnoskórym dziennikarzom, bo białych jest dużo więcej

20.05.2021, 09:30
Burmistrz Chicago Lori Lightfoot
zapowiedziała, że w najbliższym czasie
udzieli wywiadów jeden na jeden tylko dziennikarzom, którzy nie są biali
. Rozmowy mają zostać przeprowadzone z okazji zbliżającego się półmetka swojej pierwszej kadencji.
Jej zapowiedź jak tłumaczy jest związana z tym, że
media w mieście reprezentują w przytłaczającej mierze biali
, i to głównie mężczyźni. Ma to być swego rodzaju protest:
"To wstyd, że w 2021 roku korpus prasowy ratusza jest w przeważającej większości biały w mieście, w którym ponad połowa mieszkańców identyfikuje się jako czarnoskórzy, Latynosi, AAPI (Amerykanie pochodzących Azji i Wysp Pacyfiku) lub rdzenni Amerykanie" - napisała w środę na Twitterze burmistrz Chicago.
Dodała, że
lokalne media w Chicago "powinny odzwierciedlać wiele kultur"
.
Amerykańska telewizja NBC zauważa, że Lightfoot, to pierwsza czarnoskóra kobieta burmistrz w Chicago. Oprócz tego jest też pierwszą burmistrz, która przyznała się do tego, że jest osobą homoseksualną.  
Lightfoot w liście wysłanym pocztą elektroniczną do chicagowskich mediów, zaznaczyła, że chce "upewnić się", że członkowie mediów rozumieją jej argumentację.
"Kraj stanął w obliczu historycznego rozliczenia z systemowym rasizmem. Patrząc na brak różnorodności w korpusie prasowym Ratusza i innych redakcjach informacyjnych, niestety nie wydaje się, by wiele instytucji medialnych w Chicago to zrozumiało" - twierdziła Lightfoot.
"Rzucam wam wyzwanie. (…) Zatrudnijcie reporterów innych ras, a w szczególności kobiety innych ras, aby relacjonowały politykę Chicago, a w szczególności ratusz" - postulowała Lightfoot.
Zobacz też:

Dokarm kaczkę przez internet

Dzięki, że jesteś na Donald.pl. Zobacz nasz manifest na Patronite, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

* Sprawdź nasz kanał na Telegramie - codziennie wysyłamy tu najważniejsze wiadomości: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA