Logo
  • DONALD
  • ADMINISTRACJA JOE BIDENA PO CICHU WZNAWIA DEPORTACJE DO ROSJI

Administracja Joe Bidena po cichu wznawia deportacje do Rosji

19.03.2023, 16:35
The Guardian donosi, że
administracja Joe Bidena
po cichu
wznowiła deportacje do Rosji
, które zostały przerwane krótko po rozpoczęciu się inwazji na Ukrainę. Dziennik podaje, że prawnicy rosyjskich migrantów zostali zaskoczeni, gdy młody Rosjanin, który przybył do USA, uciekając przed mobilizacją, został nagle deportowany z powrotem do Rosji.
Był on jednym z wielu rosyjskich azylantów, którzy w ciągu ostatniego roku, przybyli do USA, a teraz
są przerażeni, że rząd USA odeśle ich do Rosji,
gdzie mogą stanąć w obliczu więzienia lub zostać
szybko wysłani na linię frontu.
"US Immigration and Customs Enforcement pozostaje zaangażowany w egzekwowanie przepisów imigracyjnych w sposób humanitarny, skuteczny i z profesjonalizmem. Agencja przeprowadza deportacje do krajów, w tym do Rosji, zgodnie z wytycznymi dotyczącymi usuwania krajów" - przekazała agencja.
Wiadomości o wznowionych deportacjach do Rosji pojawiły się nieco ponad rok po doniesieniach, że administracja Bidena zawiesiła loty deportacyjne do Rosji, Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Węgier, Mołdawii, Polski, Rumunii i Słowacji. Tłumaczono to wówczas "kryzysem humanitarnym". Nie jest jasne,
kiedy wznowiono deportacje do Rosji
. Biały Dom nie odpowiedział na prośbę dziennikarzy o komentarz.
Migranci z Rosji przybyli do USA myśląc, że mogą ubiegać się o azyl i będą chronieni przed deportacją ze względu na deklarowane stanowisko amerykańskiego rządu. Zmiana polityki spowodowała zamieszanie dla migrantów i ich obrońców, którzy zostali z niewielką ilością czasu na podjęcie dalszych kroków.
Jennifer Scarborough jest adwokatką z Teksasu. Jej klientami są czterej Rosjanie, którzy wjechali do USA przez granicę z Meksykiem i starali się o azyl. Rosjanie, którzy są klientami Scarborough w piśmie
o udzielenie azylu powoływali się na strach przed poborem do wojska.
Prawniczka w rozmowie z Guardianem powiedziała, że została poinformowana przez urzędników US Immigration and Customs Enforcement, że jeden z jej klientów został deportowany w weekend.
"
Nie wiem, co się z nim stanie
. Rosja jasno wyrażała swoje stanowiska wobec wszelkiego sprzeciwu. Już sam fakt, że uciekli z Rosji do Stanów Zjednoczonych naraża ich na niebezpieczeństwo - mówiła Scarborough" - wyznała prawniczka.
Guardian podaje, że urzędnicy imigracyjni stwierdzili teraz, że
strach przed poborem do wojska nie spełnia kryteriów do uzyskania azylu
i dlatego mają oni zostać odesłani do Rosji.
Dziennik nazywa obecne incydenty "cichym" przywracaniem deportacji, gdyż nie jest jasne, czy proceder został w całości wznowiony, czy dotyczy tylko niektórych przypadków. Służby migracyjne przekazały jedynie, że obecnie odsyłają obywateli Rosji do swojego kraju.
Zobacz też:

Dokarm kaczkę przez internet

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Patronite, także jeżeli nie zamierzasz nic wpłacać. To jest nasz manifest:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA