Warszawska policja zatrzymała dwóch obywateli Rumunii, którzy próbowali wyłudzić
20 tysięcy złotych od 88-letniej kobiety
. Pieniądze miały być zapłatą za "
garnki ze złota"
, które mężczyźni podarowali poszkodowanej.
Podejrzani zauważyli 88-latkę, kiedy ta wracał do domu z zakupami. Podeszli do niej i
zaoferowali pomoc
we wniesieniu jej toreb do mieszkania, argumentując, że "
przypomina im ich matkę"
. Wręczyli też kobiecie
komplet garnków i sztućców
, twierdząc, że są ze złota. Początkowo zapewniali, że jest to prezent dla 88-latki, jednak po chwili
zażądali od niej zapłaty 20 tysięcy złotych
.
Policję w tej sprawie zaalarmował
pracownik banku
, do którego potencjalni oszuści przywieźli kobietę, aby wypłaciła pieniądze. Przybyli na miejsce funkcjonariusze ustalili, że podejrzani są dwaj Rumuni, 19-latek i 22-latek, którzy
na co dzień mieszkają w Łodzi
. Policjanci zatrzymali mężczyzn i przeszukali ich samochód, gdzie znaleźli kolejne komplety sztućców i garnków oraz
paralizator
.
Mężczyźni usłyszeli zarzut usiłowania oszustwa, grozi im
do ośmiu lat więzienia
. Zostali objęci policyjnym dozorem, zabezpieczono też
siedem tysięcy złotych
, które miał przy sobie jeden z nich, na poczet przyszłych kar.
Zaakceptuj pliki cookies Twitter/X, aby zobaczyć ten tweet.
Hej, przypominamy tylko:
1. Szanujemy nawet ostrą dyskusję i wolność słowa, ale nie agresję. Przemocowe treści będą usuwane.
2. W komentarzach można swobodnie używać embedów z mediów społecznościowych.
3. Polecamy założenie konta, dzięki temu możesz zobaczyć wszystkie swoje dyskusje w jednym miejscu i dodać coś (👉 Sortownia), co trafi na stronę główną.