Logo
  • DONALD
  • NIE BĘDZIE SKIBIDI W KRAKOWIE, LITTLE BIG NIE MOŻE ZAGRAĆ, BO SĄ Z ROSJI

Nie będzie SKIBIDI w Krakowie, Little Big nie może zagrać, bo są z Rosji

09.11.2022, 13:30
Rosyjski zespół Little Big nie wystąpi w Krakowie
z powodu bojkotu wydarzenia przez Ukraińców, którzy mieszkają w mieście. Choć grupa otwarcie potępia inwazję Rosji na Ukrainę, protestujący przypominają, że jeden z członków zespołu
Anton Lisow popierał aneksję Krymu
Little Big znany jest m.in. z utworu
Skibidi
. Kiedy 24 lutego Władimir Putin zaatakował zbrojnie Ukrainę, muzycy lija Prusikin i Sonia Tajurska, czyli połowa zespołu, opublikowali zdjęcie na Instagramie z napisem: "No War". 
 
Artyści tydzień później wyemigrowali do Stanów Zjednoczonych tłumacząc, że mają dosyć propagandy Putina. W czerwcu udostępnili teledysk do utworu
Generation Cancellation
, który
krytykuje manipulacje Kremla
. W opisie pod wideo napisali: "Wojna się nie skończyła. Stop wojnie na Ukrainie. Stop wojnom na całym świecie. Nikt nie zasługuje na wojnę".
 
Putin ostro zareagował na działania muzyków - skrytykował ich wyprowadzkę do USA i ogłosił, że są "zdrajcami narodu". Z kolei pozostali członkowie zespołu, czyli Lisow i Siergiej "Gokk" Makarow, zostali w kraju i dołączyli do Jane Air - swojego poprzedniego zespołu.
Ukraińscy aktywiści mimo wszystko wskazują, że wojna rozpoczęła się w 2014 roku, a członkowie grupy
przez lata nie reagowali na działania Putina
. Podkreślają także, że Lisow koncertował na anektowanym Krymie, a także wystąpił na KrymFest z Jane Air. 
Choć Prusikin i Tajurska zapewniają, że już nie współpracują z drugą połową zespołu, organizator koncertu w Krakowie postanowił odwołać wydarzenie. 
"Koncert z przyczyn niezależnych nie odbędzie się w Klubie Studio, po wszelkie informacje odsyłamy do organizatora wydarzenia" - napisali na stronie internetowej.
To efekt petycji namawiającej do rezygnacji z eventu.
"Apelujemy do społeczeństwa, aby zrozumieli, że musimy izolować Rosję we wszystkich możliwych kierunkach. Rosja jest krajem terrorystycznym i jej obywatele muszą domagać się, krzyczeć, błagać swój rząd, który wybrali, aby przestał zabijać Ukraińców, nie uciekali do Europy i nie obserwować wojny. Swoją bezdziałalnością nas zabijają!" - napisano w manifeście.
Ponadto jedna z głównych organizatorek protestów przeciwko koncertowi Little Big w Krakowie opublikowała na Instagramie wspólne
zdjęcie z rosyjskimi muzykami
i informacją, że do koncertu nie dojdzie.
 
Zobacz też:

Dokarm kaczkę przez internet

Dzięki, że jesteś na Donald.pl. Zobacz nasz manifest na Patronite, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

* Sprawdź nasz kanał na Telegramie - codziennie wysyłamy tu najważniejsze wiadomości: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA