Logo
  • DONALD
  • WŁODAWA: TRZEBA BYŁO EWAKUOWAĆ SZKOŁĘ, BO SIEDMIOLATEK PRZYNIÓSŁ GRANAT, KTÓRY DOSTAŁ OD TATY

Włodawa: trzeba było ewakuować szkołę, bo siedmiolatek przyniósł granat, który dostał od taty

22.05.2024, 14:30
Policja informuje o
interwencji w Szkole Podstawowej nr 3 we Włodawie
. Jeden z uczniów przyniósł do szkoły
granat
najprawdopodobniej pochodzący z czasów II wojny światowej. Szkołę trzeba było ewakuować, a na miejsce wezwano specjalny oddział kontrterrorystyczny.
Przed godziną 10 rano dyżurny włodawskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że uczeń jednej z młodszych klas przyniósł do szkoły granat. W trybie pilnym skierowano do placówki patrol. Na miejscu okazało się, że uczniowie szkoły zostali wyprowadzeni w bezpieczne miejsce, zaś granat został odebrany uczniowi i zabezpieczony.
Po oględzinach policanci ustalili, że przyniesiony przez 7-latka przedmiot to prawdopodobnie niemiecki
granat nasadkowy do karabinu typu mauser.
- Ze wstępnych informacji wynika, że chłopiec dostał go od ojca. Na miejsce wezwano Samodzielny Pododdział  Kontrterrorystyczny Policji  w Lublinie w celu neutralizacji granatu - mówi asp. szt. Kinga Zamojska-Prystupa.
Policja przypomina przy okazji, aby w przypadku znalezienia niewypałów zachowywać
szczególną ostrożność
.
- Przypominamy, że takich przedmiotów nie wolno pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce takiego znaleziska należy zabezpieczyć przed osobami postronnymi, a w szczególności przed dziećmi. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć. O znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji. Policjanci zabezpieczą teren i powiadomią saperów. Pamiętajmy, że pomimo upływu wielu lat niewypały z okresu II wojny światowej są ciągle niebezpieczne - mówi przedstawicielka włodawskiej policji.
 

Hej, przypominamy tylko:

1. Szanujemy nawet ostrą dyskusję i wolność słowa, ale nie agresję. Przemocowe treści będą usuwane.

2. W komentarzach można swobodnie używać embedów z mediów społecznościowych.

3. Polecamy założenie konta, dzięki temu możesz zobaczyć wszystkie swoje dyskusje w jednym miejscu i dodać coś (👉 Sortownia), co trafi na stronę główną.

4. Jeżeli chcesz Donalda bez reklam, dołącz do naszych patronów: https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA