Logo
  • DONALD
  • PREZES KACZYŃSKI PRZEKONUJE, ŻE NOWA WŁADZA MOŻE DOPROWADZAĆ DO ZABÓJSTW POLITYCZNYCH

Prezes Kaczyński przekonuje, że nowa władza może doprowadzać do zabójstw politycznych

08.02.2024, 13:15
fot. East News
Wczoraj
Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik
próbowali wejść do budynu Sejmu, aby wziąć udział w obradach. Towarzyszyli im politycy PiS m.in. Antoni Macierewicz i Jarosław Kaczyński. Straż Marszałkowska nie chciała wpuścic Wąsika i Kamińskiego, tłumacząc, że nie są oni posłami i powinni najpierw udać się do biura przepustek po odpowiednie uprawnienia. Finalnie doszło do przepychanek.
Szymon Hołownia
przekazał, że analizowane są nagrania z wczorajszych zajść i być może na posłów zostaną nałożone kary w związku z zakłócaniem porządku.
- Strażników marszałkowskich będziemy bronić bardzo zdecydowanie. Przeanalizujemy to dokładnie. My od samego początku i ja mówiłem, że nie będzie żadnej szarpaniny, prowokacji ze strony Straży Marszałkowskiej nie zależy na fizycznej konfrontacji - mówił wczoraj marszałek Sejmu.
Odniósł się do tego również podczas czwartkowych obrad. 
- Jeżeli chodzi o hasło „murem za polskim mundurem”, chcę państwa poinformować odnośnie tych zajść, które miały miejsce wczoraj pod Sejmem, że jesteśmy w momencie analizowania tych nagrań i wobec wszystkich osób, które dopuściły się hańbienia polskiego munduru, zostaną wyciągnięte
konsekwencje regulaminowe, finansowe
w związku z zakłócaniem porządku na terenie Kancelarii Sejmu - stwierdził.
O komentarz dotyczący wczorajszych wydarzeń zapytano dziś w Sejmie
Jarosława Kaczyńskiego
. Prezes PiS zaznaczył, że ludzie, którzy dopuszczają się teraz "ciężkich przestępstw przeciwko państwu", będą sądzeni, np. marszałek Hołownia. Dziennikarze pytali go również, czy obawia się kar finansowych. 
- Ze strony tej władzy, która nieustannie łamie prawo, można się wszystkiego spodziewać, nawet zabójstw politycznych
- stwierdził. 
Wczoraj Kaczyński mówił również, że Kamiński i Wąsik chcieli jedynie uzyskać "dokument od Straży Marszałkowskiej" potrzebny do "rozliczeń". Chwalił się, że otrzymał takie pismo. Zdementowało to Centrum Informacyjne Sejmu, które twierdzi, że Kaczyński nie dostał żadnego dokumentu.

Dokarm kaczkę przez internet

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Patronite, także jeżeli nie zamierzasz nic wpłacać. To jest nasz manifest:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »

Źródła:

1. https://www.facebook.com/INTERIAWydarzenia/videos/407916958435041/https://www.facebook.com/INTERIAWydarzenia/videos/407916958435041/
2. Tomasz Trela on Twitter: "Kaczyński i jego bełkot o „zabójstwach politycznych" to podpalanie Polski i skrajna głupota. Panie Jarosławie, proszę natychmiast przeprosić i udać się na spoczynek. / Twitter"https://x.com/poselTTrela/status/1755534388702466464?s=20
Pokaż więcej (3)
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA