Logo
  • DONALD
  • WOJTEK O ZMIANACH, JAKIE PRZYNIESIE POLSKI ŁAD OSOBOM Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI: NIC NIE ZMIENI, BO NIC O NICH NIE MA

Wojtek o zmianach, jakie przyniesie Polski Ład osobom z niepełnosprawnościami: nic nie zmieni, bo nic o nich nie ma

20.05.2021, 12:55
W sobotę Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało
Polski Ład
, czyli
program zmian dla Polsk
i. Mateusz Morawiecki podkreślił, że głównymi filarami Polskiego Ładu jest ochrona zdrowia, "sprawiedliwy system podatkowy", mieszkalnictwo, edukacja, program inwestycyjny oraz emerytury bez podatków.
Wojtek Sawicki
założyciel instagramowego profilu
"Life on Wheelz"
, na którym
walczy z dyskryminacją osób z niepełnosprawnością,
zauważył że podczas sobotniej konwencji
nikt nie poruszył kwestii pomocy tej grupie społecznej
. Bloger podkreślił, że jedynie w papierowej wersji programu znalazł się akapit poświęcony osobom z niepełnosprawnością.
"Gdy kilka dni temu oglądałem huczną, pompatyczną transmisję z oficjalnej prezentacji Polskiego Ładu,
z niecierpliwością czekałem na choćby jedną wzmiankę na temat osób z niepełnosprawnościami. Niestety nie doczekałem się.
Premier pięknie mówił o innowacjach, dopłatach do mieszkań, o pomocy emerytom, przyrównywał rządowy plan do kwitnącej wiosny, ale o wsparciu dla OzN najwyraźniej zapomniał. Widocznie nie ma dla nas miejsca w nowej, lepszej Polsce" - napisał Sawicki.
"Nie dawało mi to spokoju, trudno było mi uwierzyć w pominięcie tego tematu w tak ważnym i obszernym dokumencie. Dlatego ściągnąłem dzisiaj plik w PDF-ie i uważnie przejrzałem wszystkie założenia tego ambitnego, ogłaszanego z fanfarami planu. Znalazłem jedynie dwa punkty poświęcone OzN, jednak nie doszukałem się w nich niczego ciekawego. Natknąłem się głównie na ogólniki i rozwiązania dawno już wprowadzone (np. Fundusz Solidarnościowy). (...)
Czuję się bardzo rozczarowany, znowu zostaliśmy potraktowani jak piąte koło u wozu, jakbyśmy nie istnieli
"- stwierdził.
Sawicki zwrócił uwagę na obietnice podniesienia wydatków na służbę zdrowia, jednak dla osób z niepełnosprawnością to wciąż za mało:
"Pozytywem wydaje się natomiast zwiększenie nakładów finansowych na służbę zdrowia do 7% PKB. Co prawda wiąże się to z podniesieniem podatków dla najlepiej zarabiających. Uważam jednak, że to krok w dobrą stronę, gdyż popieram progresywny system podatkowy. Podniesienie jakości publicznej ochrony zdrowia z pewnością przysłuży się wielu osobom z niepełnosprawnościami. Ale nie zapewni nam dostępu do całodobowego wsparcia wykwalifikowanych opiekunów, nie przyczyni się do aktywizacji zawodowej, nie podwyższy naszych rent i świadczeń do wysokości, która pozwali nam i naszym najbliższym na godne życie. PiS to kolejny rząd, który ma nas za nic, jak zawsze jesteśmy zdani tylko na siebie" - napisał.
Zobacz też:

Cześć, jesteś na Donald.pl

Jesteśmy serwisem tworzonym przez osoby, które nie chcą pracować w korporacyjnych mediach, bo uważają, że nie ma w nich już prawie miejsca na humor i etyczne dziennikarstwo.

Jeżeli chcesz pomóc zbudować nam coś świeżego i wartościowego, zajrzyj na nasz Patronite.

Oto dlaczego warto nas wspierać, piątka Donalda:

1. Bo pójdziemy w twoim imieniu tam, gdzie ty nie możesz i napyskujemy tak, jak tobie nie wypada.
2. Bo zaczął się kryzys i nie powstanie teraz nic lepszego. Media będą się dalej degenerować i mówić to, co za co ktoś zapłacił.
3. Bo wspierasz dziennikarstwo wolnościółkowe, a w korpomediach jest dziennikarstwo klatkowe. Nasze jest zdrowsze.
4. Bo umówmy się, zdarzyło ci się gorzej wydać te 10 zł.
5. Bo malujemy uśmiech na twojej buzi, a nie ma nic cenniejszego, słodziaku. 

A poza tym czy chcesz, czy nie, dokładasz się do TVP, jak my wszyscy. To już całkiem niezły powód, żeby dla równowagi dać nam dyszkę.

Dowiedz się więcej: https://patronite.pl/donaldpl

 

Po więcej memów i Stories chodźcie na Instagramhttps://www.instagram.com/donald.pl

A to nasza grupa na Telegramie - kliknij, żeby dostawać codziennie podsumowania dnia na telefon: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »

Źródła:

1. https://www.instagram.com/p/CPAiyvyH-PB/?utm_source=ig_embedhttps://www.instagram.com/p/CPAiyvyH-PB/?utm_source=ig_embed
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA