Logo
  • DONALD
  • WIELKA BRYTANIA ZASILA SZPITALE MEDYKAMI-UCHODŹCAMI, ŻEBY SKUTECZNIEJ WALCZYĆ Z PANDEMIĄ

Wielka Brytania zasila szpitale medykami-uchodźcami, żeby skuteczniej walczyć z pandemią

07.08.2021, 10:19
fot. Africa News
National Health Service realizuje
projekt, który pomaga zagranicznym absolwentom medycyny
mieszkającym w Wielkiej Brytanii zdać egzaminy potrzebne do zarejestrowania się w General Medical Council. Na plan przeznaczono 15 milionów funtów. Szacuje się, że aktualnie programem objęto
ponad 1000 uchodźców
.
Mohammad Saoud
z Syrii jest jednym z 50 międzynarodowych lekarzy, którzy zostali zrekrutowani przez oddział intensywnej terapii w Royal London Hospital. Większość z nich to uchodźcy sprowadzeni, aby pomóc w walce z pandemią u szczytu drugiej fali COVID-19. 
- Praca tutaj była naprawdę przytłaczająca i widziałem wielu ludzi wokół siebie, no wiesz, cierpiących - mówił Saoud w rozmowie z Africa News.
Rola pracownika pomocy medycznej jest odpowiednia dla osób, które posiadają kwalifikacje medyczne, ale nie mają praktyki klinicznej od ponad roku i muszą pracować pod nadzorem. 
Oddział intensywnej terapii w Royal London Hospital podczas drugiej fali koronawirusa opiekował się jednocześnie 160 pacjentami. Był to największy taki oddział w Europie.
Dr
Heike Bojhar
odpowiedzialna za organizację personelu medycznego uważa, że takie programy zapewniają szybki i skuteczny sposób na dotarcie do większej liczby specjalistów. 
- Od momentu, gdy zorientujesz się, że potrzebujesz nowych lekarzy specjalistów, mija co najmniej 10, czasem 15 lat, aby ich porządnie przeszkolić. Ci lekarze są już przeszkoleni, to oszczędność pieniędzy - stwierdziła.
Zobacz też:

Cześć, jesteś na Donald.pl

Jesteśmy serwisem tworzonym przez osoby, które nie chcą pracować w korporacyjnych mediach, bo uważają, że nie ma w nich już prawie miejsca na humor i etyczne dziennikarstwo.

Jeżeli chcesz pomóc zbudować nam coś świeżego i wartościowego, zajrzyj na nasz Patronite.

Oto dlaczego warto nas wspierać, piątka Donalda:

1. Bo pójdziemy w twoim imieniu tam, gdzie ty nie możesz i napyskujemy tak, jak tobie nie wypada.
2. Bo zaczął się kryzys i nie powstanie teraz nic lepszego. Media będą się dalej degenerować i mówić to, co za co ktoś zapłacił.
3. Bo wspierasz dziennikarstwo wolnościółkowe, a w korpomediach jest dziennikarstwo klatkowe. Nasze jest zdrowsze.
4. Bo umówmy się, zdarzyło ci się gorzej wydać te 10 zł.
5. Bo malujemy uśmiech na twojej buzi, a nie ma nic cenniejszego, słodziaku. 

A poza tym czy chcesz, czy nie, dokładasz się do TVP, jak my wszyscy. To już całkiem niezły powód, żeby dla równowagi dać nam dyszkę.

Dowiedz się więcej: https://patronite.pl/donaldpl

 

Po więcej memów i Stories chodźcie na Instagramhttps://www.instagram.com/donald.pl

A to nasza grupa na Telegramie - kliknij, żeby dostawać codziennie podsumowania dnia na telefon: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA