Logo
  • DONALD
  • USA STRASZĄ CHINY, ŻE JAK ICH FIRMY NIE BĘDĄ PRZESTRZEGAĆ SANKCJI NAŁOŻONYCH NA ROSJĘ, TO SAME DOSTANĄ SANKCJE

USA straszą Chiny, że jak ich firmy nie będą przestrzegać sankcji nałożonych na Rosję, to same dostaną sankcje

10.03.2022, 07:00
fot. East News
Sekretarz handlu USA ostrzegła
chińskie firmy
, że jeśli nie będą stosować się do sankcji nałożonych na Rosję, same mogą stać się obiektem
sankcji
.
 Gina Raimondo
w rozmowie z The New York Times podkreśliła, że Stany Zjednoczone mogą odciąć chińskie przedsiębiorstwa od amerykańskiego sprzętu lub oprogramowania, których potrzebują. 
Raimondo podała przykład firmy
 Semiconductor Manufacturing International Corporation
- to częściowo państwowy największy producent chipów w Chinach. Jak stwierdziła sekretarz handlu, jeśli firma nadal będzie dostarczać chipy i półprzewodniki do Rosji, zostanie odcięta od amerykańskiego sprzętu.
- Rosja będzie z pewnością zabiegała, aby inne kraje nie respektowały naszych sankcji. Gdybyśmy odkryli, że firmy takie jak SMIC dalej sprzedają swoje chipy Rosji,
w zasadzie moglibyśmy je zamknąć, uniemożliwiając im korzystanie z naszego sprzętu i oprogramowania
. Mają w tym swój własny interes, aby nie dostarczać tych produktów do Rosji. Więc nie robią tego z dobroci serca. Byłoby to katastrofalne dla zdolności Chin do produkcji tych chipów - stwierdziła. 
Stany Zjednoczone, podobnie jak Unia Europejska, wprowadziła sankcje dotyczące eksportu. Amerykańska kontrola eksportu dotyczy nie tylko firm amerykańskich, ale także firm na całym świecie, które wykorzystują amerykańską technologię do wytwarzania swoich produktów. 
Chiny sprzeciwiają się nakładaniu sankcji na Rosję i nie potępiają jej za inwazję na Ukrainę. Tamtejszy rząd zapewnia natomiast o przyjaźni z Moskwą. Jak stwierdził minister spraw zagranicznych Wang Yi, jest ona
"solidna jak skała"
 

Dokarm kaczkę przez internet

Dzięki, że jesteś na Donald.pl. Zobacz nasz manifest na Patronite, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

* Sprawdź nasz kanał na Telegramie - codziennie wysyłamy tu najważniejsze wiadomości: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA