Logo
  • DONALD
  • BYŁY KSIĄDZ - NACJONALISTA JACEK M. SKAZANY NA OGRANICZENIE WOLNOŚCI ZA NAWOŁYWANIE DO NIENAWIŚCI NA TLE RÓŻNIC NARODOWOŚCIOWYCH

Były ksiądz - nacjonalista Jacek M. skazany na ograniczenie wolności za nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych

14.09.2021, 06:00
fot. East News
Były ksiądz
Jacek M.
został skazany na
rok ograniczenia wolności
za
nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych
. Mężczyzna sympatyzował ze środowiskiem narodowców.
Jak podaje TVN24 sprawa jest związana z wydarzeniami z 11 listopada 2017 roku. Wówczas podczas Święta Niepodległości M. znieważył i nawoływał do nienawiści na tle różnic narodowościowych i wyznaniowych wobec Żydów i Ukraińców.
M. mówił wówczas, że "to, że synagogi mogą tutaj stać, na naszej polskiej ziemi we Wrocławiu to, że Dutkiewicz i Żydzi mogą się w nich upajać talmudyczną nienawiścią, to jest tylko wynik naszej tolerancji graniczącej z brakiem roztropności".
Sąd wymierzył Jackowi M. rok pozbawienia wolności. Były ksiądz będzie musiał wykonywać prace na cele społeczne w wymiarze
30 godzin miesięcznie przez rok
.
Oprócz Jacka M. skazany został także Mateusz G.. Ma on w ramach kary ma wykonywać prace społeczne przez 6 miesięcy. Podczas Święta Niepodległości w 2017 r.  G. mówił, że islam nie jest religią i nawoływał do jego delegalizacji.  
M. w 2016 roku odszedł z zakonu po tym, jak przełożeni przenosili go z parafii do parafii i nałożyli na niego zakaz wystąpień publicznych. W przeszłości M. skazano za znieważenie posłanki Joanny Scheuring-Wielgus na Twitterze.
Zobacz też:

Donald.pl na Patronite

Zacznijmy od tego, że czy chcesz, czy nie, dokładasz się do TVP, jak my wszyscy. To już całkiem niezły powód, żeby dla równowagi dać nam dyszkę.

Dowiedz się więcej: https://patronite.pl/donaldpl

 

Więcej memów i Storieshttps://www.instagram.com/donald.pl

A to nasza grupa na Telegramie - kliknij, żeby dostawać podsumowania dnia na telefon: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA