Logo
  • DONALD
  • BALCEROWICZ ZASMUCONY NOWYM RZĄDEM: WIDZĘ KONTYNUACJĘ PISIZMU

Balcerowicz zasmucony nowym rządem: widzę kontynuację PiSizmu

22.03.2024, 17:45
Media szeroko komentują dziś
100 dni rządu Donalda Tuska
. Sam premier opublikował w mediach społecznościowych nagranie, w którym  tłumaczy, że 100 dni to wcale nie tak dużo czasu, a i tak sporo udało się załatwić. 
O komentarz dotyczący 100 dni rządu na antenie RMF FM pytano dziś również
prof. Leszka Balcerowicza
. Ekonomista i były minister finansów stwierdził, że jeśli chodzi o gospodarkę, nie widzi poprawy, a wręcz "kontynuację PISizmu".
Robert Mazurek pytał Balcerowicza m.in. o to, dlaczego benzyna nie kosztuje 5,19 zł, jak Tusk zapowiadał w kampanii wyborczej.
- Naprawdę to mówił? O Boże - to jest mój komentarz
 - odpowiedział.
Zdaniem Balcerowicza największy sukces rządu to próba naprawy wymiaru sprawiedliwości.
- Podjęcie zdecydowanych działań na rzecz
naprawy wymiaru sprawiedliwości,
ogromna zasługa ministra Bodnara - stwierdził. 
-
W dziedzinie gospodarki nie widzę żadnej widocznej naprawy, widzę kontynuację "pisizmu"
. Nie ma zapowiedzi odwrócenia pisowskich nacjonalizacji, czyli upolitycznienia gospodarki. Po drugie nie ma nawet zapowiedzi poważniejszych naprawy finansów publicznych - stwierdził Balcerowicz, dodając, że finanse publiczne są największą porażką rządu. 
- W dziedzinie gospodarczej Tusk i PO w trakcie kampanii wyborczej licytowali się z PiS-em, kto da więcej, albo kto szybciej wprowadzi 800 plus. To była degradacja jakości debaty na tematy bardzo ważne, polityki gospodarczej w sytuacji, w której Polska ma bardzo duży deficyt budżetu i płaci wysokie odsetki - dodał. 
Jak wynika z publikowanych dziś sondaży, Polacy w ocenie 100 dni rządu Donalda Tuska są raczej podzieleni:

Dokarm kaczkę przez internet

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Patronite, także jeżeli nie zamierzasz nic wpłacać. To jest nasz manifest:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »

Źródła:

1. RozmowaRMF on Twitter: "Naprawdę to mówił? Mój Boże! - to jest mój komentarz - odpowiedział w Porannej #RozmowaRMF mocno zdziwiony @LBalcerowicz na pytanie dlaczego benzyna nie jest po 5,19 zł, o czym w kampanii wyborczej mówił @donaldtusk pic.twitter.com/MOIdvJJuFR / Twitter"https://x.com/Rozmowa_RMF/status/1771094845613809903?s=20
2. RozmowaRMF on Twitter: "Podjęcie zdecydowanych działań na rzecz naprawy wymiaru sprawiedliwości, to ogromna zasługa ministra @Adbodnar - mówił @LBalcerowicz. W dziedzinie gospodarki nie widzę żadnej widocznej naprawy, widzę kontynuację "pisizmu". Nie ma nawet zapowiedzi poważniejszych naprawy finansów... pic.twitter.com/8hyRFZFQ6d / Twitter"https://x.com/Rozmowa_RMF/status/1771095373555089535?s=20
Pokaż więcej (1)
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA