Logo
  • DONALD
  • PREZES KACZYŃSKI JEDNAK WSKOCZYŁ DO RZĄDU I ZOSTAŁ WICEPREMIEREM

Prezes Kaczyński jednak wskoczył do rządu i został wicepremierem

21.06.2023, 08:45
Kancelaria Prezydenta poinformowała, że dziś o godzinie 12:00 Andrzej Duda ma dokonać zmian w składzie Rady Ministrów. Według doniesień
do rządu
jako
wicepremier bez teki
ma wrócić
Jarosław Kaczyński.
Jednocześnie wicepremierami ma przestać być minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, minister kultury Piotr Gliński, Henryk Kowalczyk i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.
O swojej rezygnacji z funkcji wicepremiera poinformował wczoraj m.in. Jacek Sasin:
- Wczoraj wieczorem złożyłem rezygnację z funkcji wiceprezesa Rady Ministrów. Spodziewam się, że prezydent o godzinie 12 potwierdzi to odpowiednim dokumentem. Z tego co wiadomo, wszyscy wicepremierzy taką rezygnację złożyli - przekazał.
Potwierdzi też powrót Jarosława Kaczyńskiego do rządu:
- To jest oczywiście związane z zasadniczą zmianą w rządzie, jaką jest powrót na funkcję wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego - dodał.
Sasin dodał, że rola prezesa w rządzie będzie "absolutnie kluczowa":
- Premierem pozostaje Mateusz Morawiecki, natomiast pan prezes Jarosław Kaczyński jest
liderem naszego obozu politycznego
. Rząd jest emanacją obozu, ale lider jest najważniejszą osobą w tym całym układzie, w związku z tym ta rola prezesa Kaczyńskiego będzie absolutnie kluczowa  - dodał.             


- Rola wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego będzie zupełnie inna niż była przy poprzednim okresie, kiedy pełnił tę funkcję. Teraz będzie
koordynował na pewno wszystkie prace rządowe
, stąd taki znak, że będzie jedynym wiceprezesem Rady Ministrów - tłumaczył polityk.
Już jakiś czas temu media informowały, że Kaczyński wróci do rządu, ponieważ jest niezadowolony z efektów działań przedwyborczych i konfliktów w rządzie:
"
Wynika to z jego irytacji
. Wedle naszych informacji kampania nie spełnia oczekiwań prezesa PiS. Mimo tonu wielkiego zadowolenia obecnego w publicznych wystąpieniach polityków partii rządzącej, w tym szefa sztabu wyborczego Tomasza Poręby, Jarosław Kaczyński ma być wściekły na to, że rząd nie jest zwarty, lecz pełen konfliktów, a kampania nie idzie dobrze" - podkreślał dziennikarz gazety.pl
Radio Zet informuje również, że do
zmian ma dojść w sztabie wyborczym PiS
. Wejdą do niego Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Paweł Szrot, lider Partii Republikańskiej Adam Bielan i obecny szef Centrum Informacyjnego Rządu Tomasz Matynia oraz przedstawiciel Suwerennej Polski.

Dokarm kaczkę przez internet

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Patronite, także jeżeli nie zamierzasz nic wpłacać. To jest nasz manifest:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA