Logo
  • DONALD
  • PREMIER MORAWIECKI ODDAŁ SIĘ REFLEKSJI I MÓWI, ŻE TO MOŻE BYĆ NAJTRUDNIEJSZY MOMENT PANDEMII

Premier Morawiecki oddał się refleksji i mówi, że to może być najtrudniejszy moment pandemii

16.01.2021, 18:57
Mateusz Morawiecki
zamieścił dziś na Facebooku wpis, w którym podaje
najnowsze statystyki dotyczące szczepień na koronawirusa
. Jak pisze, pierwszą dawkę przyjęło już 450 tysięcy osób, 280 tysięcy seniorów zarejestrowało się na szczepienia a kolejne 1,1 mln Polaków zgłosiło chęć szczepień. 
"Jesteśmy gotowi, by ten proces mógł ruszyć jeszcze szybciej. Teraz wszystko zależy od tempa dostaw. Zabiegamy, by były one realizowane zgodnie z planem. Pośpiech nie może wygrać z ostrożnością - dlatego na wypadek problemów po stronie firm farmaceutycznych zabezpieczyliśmy zapasy szczepionki tak, by każdy mógł mieć pewność otrzymania drugiej dawki w terminie" - pisze Morawiecki. 
Premier przyznaje też, że
"to może być najtrudniejszy moment epidemii".
 
"Mamy już narzędzia do skutecznej walki z wirusem, ale teraz
potrzebujemy czasu i cierpliwości
. Wsparcie potrzebne jest zwłaszcza pracownikom wielu branż i firmom, które najmocniej odczuwają skutki naporu pandemii" - pisze, przy okazji chwaląc sukces elektronicznego wnioskowania o subwencje z tarczy finansowej PFR. 
"Już w pierwszych godzinach subwencje przyznano 728 firmom, a w poniedziałek na ich konta powinno trafić prawie 110 mln zł". 
"
Wiem, że ta walka wszystkich nas wyczerpuje.
Dane epidemiologiczne oraz doniesienia z innych krajów, także naszych najbliższych sąsiadów, nie pozostawiają jednak złudzeń. Jeśli nie obronimy się przed 3 falą skutecznie ryzykujemy jeszcze większe straty. Dlatego jeszcze raz proszę wszystkich Państwa o mobilizację.
Mogę tylko powtórzyć, że noc jest najciemniejsza przed świtem. Musimy do niego dotrwa
ć" - pisze premier. 
Dziś szef Kancelarii Premiera
Michał Dworczyk
przekazał, że w związku ze zmianą harmonogru dostaw szczepionek Pfizera w kraju wstrzymano transport 330 tysięcy szczepionek dla grupy zero. 
- Do tej pory ani UE, ani Polska nie dostały zaktualizowanego harmonogramu dostaw. W związku z tym podjęliśmy działania mające zabezpieczyć program szczepień. Wstrzymujemy przyszłotygodniowy
transport 330 tys. szczepionek dla grupy 0
do szpitali węzłowych do momentu, gdy firma Pfizer dostarczy nam harmonogram dostaw szczepionek - mówił. 


Donald.pl na Patronite

Masz złe zdanie o dzisiejszych mediach?

My mamy gorsze: https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »

Źródła:

1. https://www.facebook.com/MorawieckiPL/posts/433433554667846https://www.facebook.com/MorawieckiPL/posts/433433554667846
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA