Logo
  • DONALD
  • UJAWNIONO KOLABORANTÓW Z MARIUPOLA, POLITYCY Z PARTII "ZA ŻYCIEM" WYBRALI WSPÓŁPRACĘ Z WROGIEM

Ujawniono kolaborantów z Mariupola, politycy z partii "Za życiem" wybrali współpracę z wrogiem

24.05.2022, 12:05
Po wielu tygodniach walki
ukraiński Mariupol został zdobyty przez Rosjan
. Miasto stało się symbolem walki o wolną Ukrainę. Teraz Rada Miasta Mariupol  zdecydowała się na opublikowanie listy osób, które
współpracowały z siłami rosyjskimi.


Z okupantem mieli współpracować członkowie partii
Platforma Opozycyjna - Dla Życia,
która słynie z prorosyjskich i eurosceptycznych poglądów. Co więcej, jest ona jedną z  największych partii w Radzie Najwyższej Ukrainy. 


Lista osób współpracujących ze stroną rosyjską: Konstantin Sajwaszczenko, Wadim Istratow, Dmitrij Khadzhinow, Siergiej Burłakow, Wiktoria Kałaczowa, Walerij Agibałow, Olena Karpenko, Eugeniusz Charmyszew, Natalia Sotnikowa.
"W obliczu destrukcji Mariupola, gdzie życie straciło tysiące osób, oni pomogli Rosjanom odpowiednio skierować ogień, zostawiając mieszkańców bez prądu, ciepłej wody i zapasów jedzenia. To kolaboranci z lokalnego oddziału partii Platforma Opozycyjna - Za Życie" - informuje na swoim telegramowym profilu Rada Miasta Mariupol.
"
Zdrajcy na własną prośbę zmienili stronę, a teraz kpią z mieszkańców Mariupola
. To oni zorganizowali święto 9 maja, które odbyło się na trupach Ukraińców. Chodzili ulicami i krzyczeli »Uraaa!« w miejscach, gdzie kilka godzin wcześniej usunięto zwłoki zabitych cywilów. Każdy powinien poznać ich twarze. Zdrajcy zostaną skazani za zbrodnie przeciwko swojemu krajowi" - dodano w komunikacie.

 

Dokarm kaczkę przez internet

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Patronite, także jeżeli nie zamierzasz nic wpłacać. To jest nasz manifest:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA