Logo
  • DONALD
  • MAREK KUCHCIŃSKI PRZED OBJĘCIEM NOWEGO STOŁKA W RZĄDZIE OŚWIADCZYŁ, ŻE NIE BRAŁ UDZIAŁU W ORGIACH 

Marek Kuchciński przed objęciem nowego stołka w rządzie oświadczył, że nie brał udziału w orgiach 

11.10.2022, 16:30
fot. East News
Kilka godzin temu przyszły szef kancelarii premiera
Marek Kuchciński
zamieścił w mediach społecznościowych oświadczenie, w którym ponownie dementuje doniesienia o
rzekomych nagraniach z jednej z agencji towarzyskich z udziałem posła
.
W 2019 roku były agent CBA Wojciech J. twierdził w reportażu TVN24, że
służby zatuszowały skandal z udziałem ważnego polityka PiS
z Podkarpacia. Sprawa dotyczyła
kontaktów seksualnych z nieletnią pracownicą seksualną z Ukrainy
. Tym politykiem miał być właśnie Kuchciński. 
Wspomniany Wojciech J. miał wejść w posiadanie wideo ze spotkania posła z Ukrainką, jednak dysk z tym nagraniem miał zginąć z jego szafy pancernej w CBA, gdy usunięto go ze służby.
"Trudno udowodnić swoją niewinność, gdy nie robiło się tego, czego się nie robiło. Łatwo pomawiać, trudniej się bronić. Ale czasem bronić się trzeba" - napisał dziś Kuchciński.
"Kategorycznie stwierdzam, iż insynuacje sugerujące jakikolwiek mój związek z nieobyczajnym zachowaniem czy przestępstwem są nieprawdziwe. Wobec osób lub podmiotów (jak np. redakcji gazet), które powtarzały te zniewagi, wszcząłem stosowne kroki prawne w trybie cywilnym i karnym" - zaznaczył w oświadczeniu.
"W maju 2019 roku grupa posłów PO urządziła głośne spotkanie o charakterze prywatnym z byłym funkcjonariuszem CBA Wojciechem J., który oświadczył, że na wyświetlonym mu przez kogoś nagraniu 'rozpoznał' moją osobę w sytuacji nieobyczajnej i przestępczej. Posłowie PO i media opozycyjne
kłamliwie nazwali to spotkanie 'zeznaniem przed komisją śledczą'
, podczas gdy składający owe 'zeznania' nie czynił tego pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań" - podkreślił.
Poseł wymienia, że złożył zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa: zniesławiania, znieważania funkcjonariusza publicznego, fałszywego oskarżenia polegającego na złożeniu przez byłego funkcjonariusza CBA Wojciecha J. nieprawdziwych informacji, wreszcie prywatny akt oskarżenia przeciwko byłemu funkcjonariuszowi oraz pozew cywilny.
Kuchciński wyjaśnia, że postępowania te wciąż nie nabrały tempa, m.in. z powodu licznych zwolnień lekarskich, na które powołuje się Wojciech J.
"Raz jeszcze kategorycznie stwierdzam, że rewelacje przewijające się w różnych mediach na ten temat, łączące z moją osobą jakąkolwiek nieobyczajność, są
kłamstwem i zniesławieniem krzywdzącym mnie i moją rodzinę
. Wzywam wszystkich, którzy je rozpowszechniają, do zaprzestania tych praktyk. Stanowią one bowiem przestępstwa opisane w Kodeksie karnym w artykułach 212, 226 i 234" - oświadczył.
Dodał, że to jego ostatnie oświadczenie w tej sprawie, a także, że w przypadku dalszego rozpowszechniania kłamliwych doniesień nadal będzie bronił swojego dobrego imienia na drodze sądowej.
 
Zobacz też:

Hej, przypominamy tylko:

1. Szanujemy nawet ostrą dyskusję i wolność słowa, ale nie agresję. Przemocowe treści będą usuwane.

2. W komentarzach można swobodnie używać embedów z mediów społecznościowych.

3. Polecamy założenie konta, dzięki temu możesz zobaczyć wszystkie swoje dyskusje w jednym miejscu i dodać coś (👉 Sortownia), co trafi na stronę główną.

4. Jeżeli chcesz Donalda bez reklam, dołącz do naszych patronów: https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA