Logo
  • DONALD
  • SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE CHCĄ ODHALOWEENOWAĆ 31 PAŹDZIERNIKA I ROBIĄ ŚWIĘTO ANIOŁÓW I DOBRYCH UCZYNKÓW

Siemianowice Śląskie chcą odhaloweenować 31 października i robią Święto Aniołów i dobrych uczynków

22.10.2022, 14:45
W tym roku 31 października zamiast
Halloween
Siemianowice Śląskie będą świętować
"Heaven Wins"
- Święto Aniołów i Dobrych Uczynków. To pomysł prezydenta miasta,
Rafała Piecha
, który chciałby, aby inicjatywa przyjęła się w całej Polsce.
"Wigilia Wszystkich Świętych stała się w ostatnich latach w Polsce okazją do zabaw przejętych z tradycji krajów zachodnich i USA. W roku 2022 podjęliśmy się w Siemianowicach Śląskich rzeczy niepowtarzalnej, jaką jest zainicjowanie zupełnie nowej formy spędzania w tym dniu przez najmłodszych wolnego czasu. Heaven Wins - Dzień Aniołów, to połączenie zabawy i akcji społecznej, która poprzez interakcję międzypokoleniową najmłodszych z ich rodzicami i dziadkami ma zachęcić wszystkich do
częstszego czynienia najmniejszych nawet dobrych uczynków
wobec naszych najbliższych i znajomych" - tłumaczy prezydent miasta w odezwie zamieszczonej na stronie internetowej wydarzenia. 
"Już 31 października na ulicach naszego miasta usłyszymy z ust wielu młodych ludzi, przyodzianych w symboliczne anielskie skrzydła, hasło:
"Cukierek i dobry uczynek"
, a to będzie oznaczało, że przy poczęstunku łakociami każdy z nas będzie mógł wylosować dla siebie dobry uczynek, który zobowiąże się wkrótce wypełnić. Pamiątką z takiego anielskiego spotkania będzie serduszko odblaskowe z napisem Heaven Wins, które przez cały następny rok ma nam przypominać, że Niebo czyli Dobro zawsze wygra, a przy okazji zwiększy nasze bezpieczeństwo pasywne w ruchu pieszym". 
Piech zachęca do udziału w akcji również inne miasta: 
"Jesteśmy gotowi podzielić się wszelkimi materiałami promującymi tę akcję z każdym samorządem i organizacją w Polsce, która zechciałaby przyłączyć się do tej inicjatywy i zorganizować podobne wydarzenie u siebie". 
Miasto zaplanowało dla swoich mieszkańców wiele atrakcji. Od rana po ulicach miasta będą chodziły "anioły" i rozdawały cukierki i odblaskowe serduszka, między 12 a 18 odbędzie się
"Bieg Aniołów"
- sztafeta na dystansie 333 km, a centrum kultury odbędą się pokazy tematycznych filmów. Finał "Heaven Wins" zaplanowano na popołudnie w kompleksie sportowym, tam znajdą się głównie atrakcje dla dzieci: balony, fotobudki, malowanie twarzy i wyplatanie warkoczyków. 
Jak podaje
Gazeta Wyborcza
, dyrektorzy szkół i przedszkoli otrzymali z Urzędu Miejskiego w Siemianowicach Śląskich
zakaz organizowania jakichkolwiek imprez halloweenowych
. W każdej placówce mają natomiast odbyć się aktywności powiązane z "Heaven Wins". W jednej ze szkół przez tydzień będzie można odnaleźć karteczki z "dobrym słowem", innego dnia uczniowie mają ubrać się na biało i wykonywać "taniec dobroci". W wielu placówkach zaplanowano również akcje charytatywne: zbiórki karmy dla bezdomnych zwierząt lub środków higienicznych do hospicjum.
 

Dokarm kaczkę przez internet

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Patronite, także jeżeli nie zamierzasz nic wpłacać. To jest nasz manifest:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA