Logo
  • DONALD
  • SŁOWACJA: PREMIER WPROST ŁASI SIĘ DO PUTINA, UKRAINIE RADZI ODDANIE TERYTORIUM, ŻEBY ZAKOŃCZYĆ WOJNĘ

Słowacja: premier wprost łasi się do Putina, Ukrainie radzi oddanie terytorium, żeby zakończyć wojnę

23.01.2024, 15:00
Premier Słowacji Robert Fico stwierdził w wywiadzie dla publicznego nadawcy RTVS, że "Ukraina nie jest niezależnym i suwerennym krajem, lecz znajduje się pod całkowitym wpływem i kontrolą Stanów Zjednoczonych". Zapewnił również, że Ukraina nie otrzyma od jego rządu żadnej broni, ponieważ jest "jednym z najbardziej skorumpowanych narodów na świecie".
- Powiem mu [premierowi Ukrainy Denysowi Szmyhalowi - red.], że jestem przeciwny członkostwu Ukrainy w NATO i zawetuję je. To byłoby po prostu podstawą do
rozpoczęcia III wojny światowej
i nic więcej - oświadczył. 
Fico znalazł również rozwiązanie na zakończenie wojny wywołanej przez Rosję. Zdaniem premiera Kijów musi
oddać część swojego terytorium
okupantowi.
- Musi być jakiś kompromis. Czego oczekują, że Rosjanie opuszczą Krym, Donbas i Ługańsk? To jest nierealne - podkreślił.
Wywiad z Fico ukazał się dzień przed spotkaniem z Szmyhalem w Użhorodzie. Strona ukraińska odmówiła zorganizowania wspólnej konferencji prasowej po spotkaniu.
Fico ponownie objął urząd premiera we wrześniu 2023 roku, kiedy jego partia wygrała wybory parlamentarne. Już w pierwszych dniach po zwycięstwie tymczasowy rząd wstrzymał wysyłanie dalszej pomocy wojskowej do Ukrainy. 
- Jeżeli ktoś uważa, że to zbrodnia, że nie chcemy posyłać broni na Ukrainę, to trudno, niech tak uważa - stwierdził podczas wizyty w Czechach w listopadzie.
Zobacz też:

Hej, przypominamy tylko:

1. Szanujemy nawet ostrą dyskusję i wolność słowa, ale nie agresję. Przemocowe treści będą usuwane.

2. W komentarzach można swobodnie używać embedów z mediów społecznościowych.

3. Polecamy założenie konta, dzięki temu możesz zobaczyć wszystkie swoje dyskusje w jednym miejscu i dodać coś (👉 Sortownia), co trafi na stronę główną.

4. Jeżeli chcesz Donalda bez reklam, dołącz do naszych patronów: https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA